יתרונות וחסרונות של עבודות מהבית

עבודות מהבית

עבודה מהבית

מגוון הסיבות שאנשים בוחרים לעבוד מהבית הוא גדול מאוד. כדי לדעת אם עבודה מהבית מתאימה גם לך ערוך לעצמך שאלון קצר.
האם אתה מרוצה ממקום עבודתך? האם גם אתה נתקע בפקקים בכל יום בדרך לעבודה? האם אתה רוצה להיות הבוס של עצמך? האם אתה רוצה להיות עצמאי? אם כל התשובות לשאלות הללו הן חיוביות אז עבודה מהבית היא בהחלט בשבילך.
עם התפתחות האינטרנט המהיר מגוון העבודות שאותן ניתן לעשות מהבית גדל בקצב מסחרר. אפשר לעבוד מהבית היום ולהרוויח הרבה מאוד כסף, וכמובן להיות אדון לעצמך ולשמור על בחירותייך האישיות. אין לך בוס על הראש, אין נסיעות ארוכות, עמידה בפקקים, וכמובן אין שעות עבודה מוגדרות.

למי מתאים לעבוד מהבית ומהם החסרונות?

למרות כל היתרונות שקיימות בעבודה מהבית, היא אינה מתאימה לכל אחד. עבודה מהבית דורשת משמעת עצמית ומוסר עבודה גבוה מאוד. בסופו של דבר מדובר בקריירה שלך, ובכמה כסף הרווחת, ולא בהנאה האישית שלך.
אומנם לא צריך להתלבש באופן מיוחד, ואפשר אפילו לעבוד בטרנינג, לא צריך קורות חיים מיוחדים לכל משרה, ולא צריך לגור בלב זירת התעסוקה בתל אביב או רמת גן, אבל מצד שני אין קביעות, ואין את הביטחון שהמשכורת תכנס לבנק בכל עשירי לחודש. אין מי שדואג לפנסיה ולמיסים שעלינו לשלם, צריך חיבור מהיר לאינטרנט, טלפון זמין ועוד. בעבודה מהבית גם חסרות חיי החברה שקיימים כאשר אתה עובד בארגון. אין את השיחות בחדר האוכל של מקום העבודה, חסרים חיי חברה באופן כללי. בעבודה מהבית אתה מבלה עם עצמך ונלחם בפיתויים הקיימים בבית כגון טלוויזיה וכו'. אוכלוסיות שבדרך כלל עובדות מהבית הן פנסיונרים, אימהות, סטודנטים וחסרי ניסיון והשכלה. אנשים שרוצים להגדיל את המשכורת שלהם ויזמים עצמאיים. אבל גם אם אתה לא אחד מאלה, היתרון הגדול בעבודה מהבית הוא שאין תנאי קבלה ושלא צריך ניסיון מוקדם.

איך מתחילים ומה עושים?

יש מגוון גדול של אתרי עבודה מהבית. רובם מסבירים אילו אופציות קיימות למגוון העבודות השונות. רוב האתרים הללו מדברים על עבודה בתור עצמאי.
אך גם למעביד זה משתלם כאשר עובד שלו עובד מהבית. הוא חוסך שולחן עבודה בארגון, תשלום נסיעות וכו'. עבודה מהבית בתור שכיר יכולה להיות משתלמת. תקבל תלוש שכר מסודר, ידאגו לך לפנסיה וביטוחים שונים, ולמרות כל זאת, אף אחד לא ישב לך על הראש, כל עוד תבצע את עבודתך נאמנה כמובן.

חוקי ברזל שעליכם לשמור עליהם כאשר אתם עובדים מהבית

גם בתור שכיר, וגם בתור עצמאי יש מספר חוקי ברזל שעליכם לשמור עליהם כאשר אתם עובדים מהבית:
  • תדאגו שתמיד תהיה אווירת עבודה נעימה בבית. עבדו על שולחן עבודה ולא זרוקים על הספה, דאגו שיהיה שקט בבית, ושיהיה סדר וניקיון.
  • ניהול זמן נכון הוא חשוב ביותר. אל תשאירו עבודות לשעות הלילה כאשר אתם כבר עייפים. קביעת לוח זמנים מסודר הוא מפתח להצלחה כאשר אתם עובדים מהבית. למרות שיש לכם את כל הזמן שבעולם.
  • אל תקומו מהמיטה וישר תתיישבו על המחשב. אומנם אתם לא צריכים להתלבש באופן מיוחד ולשים ג'ל בשיער, אבל גם בעבודה מהבית צריך ליצור אווירת עבודה נעימה.
  • תקומו מהמחשב מידי פעם. זה מצוין להשקיע בעבודה מהבית, אבל אם תשבו מול מסך המחשב כל היום, בסופו של דבר תתנוונו, תאבדו ריכוז והעבודה שלכם תאבד מערכה. לכן, תקומו מידי פעם, צאו לסיבוב עם הכלב, לכו לחדר כושר. נקו את הראש, וחזרו לעבודה באנרגיות מחודשות וראש צלול.
  • הכינו לעצמכם יעדים יומיים ומטרות שבועיות. אומנם אף אחד לא יושב לכם עם סטופר מעל הראש, ואין ישיבות שבועיות. אבל אם לא תציבו יעדים העבודה שלכם תתפזר למקומות לא רצויים, ובכך תבזבזו הרבה זמן ואנרגיה.
 

 

 

מאמרים מרכזיים – תעסוקה, עבודה, קורות חיים, זכויות עובדים ועוד

עבודות בחו"ל

עבודות בחו"ל

עבודות בחו"ל - כסף גדול ומהיר - כל האפשרויות של עבודה בחו"ל לפי סוגים וממה להיזהר לפני שאורזים מזוודה

כתיבה של קורות חיים

כתיבה של קורות חיים

קורות החיים הם הדרך שלכם להשאיר רושם ראשוני והם ייקבעו אם תוזמנו לראיון או לא. קבלו טיפים לכתיבה נכונה של קורות חיים

שעות עבודה ומנוחה

חוק שעות נוספות

וודא כי הינך מועסק כראוי! בדוק האם אתה עובד מעבר לשעות המותרות על פי חוק והאם מותר להעסיק אותך שעות נוספות. איזה תשלום שכר מגיע לך לפי חוק שעות עבודה ומנוחה.

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – תעסוקה, עבודה, קורות חיים, זכויות עובדים ועוד

מהם הקריטריונים לקבלת דמי אבטלה?

תשובה: עובד אשר פוטר ממקום עבודתו לאחר תקופת עבודה זכאי...

אני עובד כשכיר בשני מקומות. אם אני אפוטר מאחד מהם, האם אני זכאי לדמי אבטלה?

תשובה: ככלל התשובה היא לא. יחד עם זאת, אם העבודה שנשארה...

כמה שעות צריך לעבוד בערב חג כדי שזה יחשב ליום עבודה מלא? הרי זה יום עבודה מקוצר..

תשובה:  הכל תלוי בנורמה במקום העבודה. ונפרט: אם נהוג...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו