הדרך הנכונה להרוויח כסף בעבודות בחו"ל

עבודות בחו"ל

עבודות בחו"ל – המדריך המקיף

עבודות בחו"ל לישראלים אפופות תמיד בזוהר וברצון לעשות כסף כסף ועוד כסף. למד מי מציע לכם עבודות בחו"ל, מה עליך לבדוק וממה להיזהר, ואילו סוגי עבודות תוכל למצוא עבור ישראלים בחו"ל
*רשימת חברות ואתרים העוסקים בעבודות בחו"ל בתחתית הדף

עבודה בחו"ל חובקת עולם: כל מה שאתה צריכים לדעת

כמה מאיתנו מקשרים את צמד המילים הזה, "עבודות בחו"ל" להרבה כסף, חיים נוחים ונפלאים במדינה מרוחקת, תנאים מופלאים ובעיקר: הרבה הרבה כסף.
אין מה לעשות: המושג "חו"ל" תמיד יתקשר אצלנו, הישראלים, לחופשה וכסף. אבל במציאות עבודות בחו"ל הן לא בהכרח דבר כל כך נעים והתנאים המוצעים לישראלים עבור עבודות בחו"ל פעמים רבות רחוקים מלהיות נוחים. מצד שני, הסכומים שתוכל להרוויח בעבודה בחו"ל  גבוהים מאוד ומושגים תוך פרק זמן לא רב. מאחר ובמדינות העולם המערבי ישראלים שאינם נושאים דרכון זר מעבר לדרכון הישראלי זקוקים לאשרת שהיה ולאשרת עבודה, לא קל למצוא עבודות בחו"ל. על הנישה הזו התלבשו כמה חברות שמציעות לישראלים עבודות זמניות שונות בחו"ל ובעיקר בתעשיית המכירות. עבודות אלה מתאימות בעיקר לצעירים שמחפשים עבודה זמנית כדי לחסוך לטיול הגדול למזרח או ללימודים.

מה לבדוק לפני שמתפתים לעבודה בחו"ל

 • חוקיות: לפני שאתה מתפתה לעבוד עבור חברה שמציעה לך תנאים נפלאים של עבודות בחו"ל, בדוק באופן ברור מה החוקיות של כל העסק. אם תתפס ללא אשרה חוקית במדינות רבות ובעיקר בארה"ב אתה עלול להעצר ולהיות מגורש מהמדינה –זו לא חוויה נעימה בכלל שתכניס אותך לרשימה שחורה המונעת ממך כניסה למדינה בעתיד
 • תנאים: למרות שכל חברה מציעה תנאים שונים, הסטנדרט הוא משכורת על בסיס עמלות, ובדרך כלל 20%-30% מכלל המכירות. הסכומים שמוצעים עומדים בדרך כלל על אלפי דולרים בחודש ובתקופת חג המולד אלפי דולרים רבים בחודש. בדרך כלל התנאים כוללים גם כלכלה מלאה כולל דירת עובדים משותפת. אל תסכים לתנאים קשים מאלה או להטלת האחריות המלאה על המשכורת שלך על הכתפיים שלך (במילים אחרות אל תסכימו לעבוד רק עבור עמלות).
 • מיקום: אם בעבר עבודות בחו"ל התממשו בעיקר בארה"ב, כיום ניתן למצוא עבודות גם ברוסיה, איטליה, ספרד, אירלנד, סקוטלנד ומדינות סקנדינביה. בשנים האחרונות ניתן למצוא עבודה גם באוסטרליה וניו זילנד,בקפריסין ובסינגפור. בדרך כלל למי שמחפש עבודות בחו"ל המיקום לא ממש משנה, אלא אם כן קשה לך עם קור או חום, או אם אתה דובר שפה מסויימת (ספרדית למשל) ומבקשים לנצל את הידע שלך.
 • תנאי הפרת החוזה: אם גילית שהעבודה אינה בשבילך ואינך מסוגל לעמוד בה, או אם פעפעו בך געגועים עזים לארץ, בדוק מהם התנאים להפרת ההסכם עם החברה המעסיקה אותך, על מנת שלא תאלץ לשלם קנסות כבדים או תחויב לעבוד בניגוד לרצונך.

עבודות בחו"ל – היכן מתחילים לחפש?

המקום הראשון וכמעט היחיד להתחיל לחפש עבודה בחו"ל הוא האינטרנט. אתרים רבים ורשתות חברתיות מציעים מאות הצעות עבודה שונות ומגוונות בחו"ל. בנוסף, תוכל למצוא ברשת לוחות מודעות המציעים משרות רבות בחו"ל. אם מצאת חברה ועבודה שנראית לך מתאימה עבורך כדאי לקבוע פגישה עם מספר חברות על מנת שתוכל להשוות ביניהן ולהתרשם מהאנשים ששולחים אותך לחו"ל.
בהמשך תוכל לראות רשימה של מקומות המציעים עבודות בחו"ל.

גם העיתונות מלאה בהצעות של עבודות בחו"ל ולעיתים גם בצמתי הכבישים ניתן למצוא שלטים בנוסח "עבודה חוקית בחו"ל" – משלטים אלה אנו ממליצים לך להיזהר.

סוגי העבודות הנפוצות בחו"ל

 • עגלות – עבודה בעגלות היא התחום השולט של עבודה בחו"ל. העגלות הן דוכני מכירה שממוקמים בקניונים גדולים. המטרה היא למכור לעוברים ושבים כמה שיותר והרווח מתבסס על אחוזי מכירה. בדרך כלל נמכרים בעגלות אלה מוצרי קוסמטיקה מים המלח, תכשירי שיער ואיפור ועוד.
 • מוצרי אמנות – עוד עבודה פופולרית היא מכירת ציורי שמן. במסגרת עבודה זו תצטרך לעבור מבית לבית ולנסות למכור ציורי שמן שונים. גם במקרה זה המשכורות מגלמות את אחוז המכירה שעשית.
 • אבטחה – תחום עבודה בחו"ל שנחשב פופולרי בקרב יוצאי צבא הוא תחום האבטחה. חיילים משוחררים ובעיקר יוצאי יחידות קרביות נחשבים "רכוש חם" בקרב סלבריטאים, מועדונים וכל מי שזקוק לאבטחה.
 • הובלה – עוד תחום פופולרי ונדרש במסגרת עבודה בחו"ל הוא תחום ההובלות. ישראלים רבים ובעיקר צעירים אחרי צבא עשויים למצוא בקלות עבודה בתחום ההובלות. עבודה זו עם זאת, דורשת מאמץ פיזי רב ונחשבת עבודה קשה.
 • או-פר – עבודה זו פופולרית בעיקר בקרב משפחות יהודיות בחו"ל שמחפשות מטפלת דוברת עברית לילדיהם. עבודה זו כרוכה במגורים בבית המשפחה וטיפול בילדים. עבודה זו דורשת אחריות ונכונות להתגורר מספר שנים בחו"ל ולעבוד אצל משפחה אחת.
 • הדרכה – נושא ההדרכה במסגרת עבודה בחו"ל הוא תחום פופולרי ומהנה. בדרך כלל ההדרכה מתבצעת במחנתו קיץ וקייטנות, הן כאלה המאורגנות על ידי גורמים זרים בחו"ל והן כאלה המאורגנות לנוער יהודי על ידי הסוכנות וגורמים יהודיים אחרים.

רשימת חברות ואתרים המציעים עבודות בחו"ל

 • אתר www.maka.co.il - פורטל מקיף בנושא עבודות בחו"ל בארץ ובעולם
 • אתר www.chool.co.il - כל המידע שתרצו על כל מדינה ועיר בעולם, עבודות בחו"ל וויזות לחו"ל

טיפ: למרות הזוהר שנכרך בה, עבודות בחו"ל לעיתים כרוכות בקשיים רבים. לפעמים לא קל למכור או לעשות כסף, ותידרש למאמץ רב ועבודה קשה, לעיתים בתנאי מזג אוויר לא קלים. קיימים אמנם סיפורים רבים על כאלה שנסעו ועשו "ים כסף", אבל אל תתפתה בקלות: ישנם סיפורים רבים לא פחות על כישלונות.

חייל , לפני שאתה משתחרר ונוסע לחו"ל בדוק האם אתה זכאי לדמי אבטלה לחיילים משוחררים' כיצד ליצור קשר עם הלשכה להכוונת חיילים משוחררים והיכן נמצא משרד הפנים הקרוב אליך בו אתה יכול לעשות דרכון חדש.

 

 

 

מאמרים מרכזיים – תעסוקה, עבודה, קורות חיים, זכויות עובדים ועוד

דמי הבראה

דמי הבראה

כל עובד שכיר זכאי לקבל ממעסיקו תשלום דמי הבראה אחת לשנה לפי חוק דמי הבראה. בדוק מהו תעריף דמי הבראה לשנה הנוכחית וכיצד נעשה חישוב דמי הבראה .

משרד הפנים סניפים

משרד הפנים

בדקו היכן תוכלו לחדש דרכונים או לעדכן תעודת זהות. רשימה מעודכנת של סניפי משרד הפנים שעות פעילות ואמצעי יצירת קשר בכל רחבי הארץ.

ימי חופשה

חוק ימי חופש לעובד מחייב את המעסיק להוציא אתכם לחופשה שנתית. בדקו כיצד נעשה חישוב ימי חופשה ומהו גובה תשלום ימי חופשה לו תהיו זכאים בהתאם לוותק שצברתם במקום העבודה.

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – תעסוקה, עבודה, קורות חיים, זכויות עובדים ועוד

מהם הקריטריונים לקבלת דמי אבטלה?

תשובה: עובד אשר פוטר ממקום עבודתו לאחר תקופת עבודה זכאי...

אילו חברות כוח אדם עובדות עם סטודנטים?

תשובה: מרבית חברות כח האדם מאיישות משרות בתחומי האבטחה,...

כמה שעות צריך לעבוד בערב חג כדי שזה יחשב ליום עבודה מלא? הרי זה יום עבודה מקוצר..

תשובה:  הכל תלוי בנורמה במקום העבודה. ונפרט: אם נהוג...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו