כתיבה של קורות חיים

כתיבה של קורות חיים

כתיבת קורות חיים

אפילו שלא פגשתם את הבוס העתידי שלכם באופן פיזי, הוא למעשה כבר פגש אתכם. כאשר קורות החיים שלכם מגיעים לידיו. אפילו שאתם לא נמצאים פיזית ליד הבוס, אתם כבר משאירים רושם ראשוני, ולרושם ראשוני יש חשיבות עליונה בקבלה שלכם לעבודה החדשה. אם הרושם הראשוני היה חיובי – תקבלו הזמנה לראיון עבודה, אם הרושם הראשוני לא היה חיובי – במקרה הטוב תקבלו מכתב דחייה.
לא קל בכלל לכתוב ולנסח מסמך בעל חשיבות כה גדולה, מסמך שאתם תולים בו תקוות כה רבות, ומבלי שיש לכם ניסיון בנושא כתיבת קורות חיים.

לכן, לפני כ – 5 שנים הוקמה בפורטל דרושים
AllJobs מחלקת כתיבת קורות חיים מקצועית המורכבת מיועצות תעסוקתיות, אשר להן ידע רב בכתיבה, שיווק וקידום באמצעות טופס קורות חיים.
אם אתם מעוניינים לפנות לעבודה הראשונה שלכם, אבל אין לכם עדיין טופס קורות חיים, פורטל דרושים AllJobs פיתח אשף כתיבת קורות חיים. אשף כתיבת קורות החיים של AllJobs הוא בהחלט מענה ראשוני מצוין למי שאין קורות חיים כלל.

טיפים בכתיבה של קורות חיים

אם כבר יש לכם קורות חיים, הנה מספר טיפים מיועצות קריירה המנוסות בכתיבת קורות חיים:
  • התמקדו – מקדו את קורות החיים שלכם למשרה אליה אתם מעוניינים לפנות. הבליטו את הידע והניסיון הרלוונטיים לתפקיד, והתאימו את נוסח קורות החיים לדרישות התפקיד של המשרה.
  • חלקו את המסמך לקטגוריות – פרטיים אישיים , השכלה , ניסיון תעסוקתי , שרות צבאי, יישומי מחשב...סדרו את הקטגוריות לפי מה שיקדם אתכם.
  • ציינו מותגים – אם יש לכם ניסיון תעסוקתי בחברה גדולה ומוכרת ציינו זאת בקורות חיים. מנהלים רבים מתרשמים מכך, ותקבלו על כך נקודות זכות.
  • דף אחד זה בהחלט מספיק – מעסיקים לא יקראו מעבר לדף אחד, לכן אין צורך לרשום על תפקידים שביצעתם לפני הרבה שנים. אם בכל זאת כתבתם 2 עמודים, דאגו שהמידע הרלוונטי לתפקיד ימצא בדף הראשון.
  • השתמשו במילות מפתח – ארגונים רבים משתמשים בתוכנות לסינון קורות חיים. לדוגמא – אם אתם מגישים מועמדות למשרת אדמיניסטרציה, אל תשכחו לציין "שליטה בתוכנות אופיס", אם אתם פונים לתפקיד מנהל שיווק בחו"ל, אל תשכחו לציין "אנגלית ברמת שפת אם". לכל תפקיד יש מילות מפתח, כך שחשוב להפקיד עליהן על מנת שקורות החיים שלכם לא יפלו בסינון התוכנות.

 

 

 

מאמרים מרכזיים – תעסוקה, עבודה, קורות חיים, זכויות עובדים ועוד

טיפים למכתב מקדים

מכתב מקדים טוב בהחלט יכול לגרום לקורות החיים שלך לבלוט מעל השאר, ולקדם אותך שלב בדרך להשגת העבודה

תשלום דמי הבראה

תשלום דמי הבראה

חוק דמי הבראה מבטיח לך שאחת לשנה תקבל תוספת נאה למשכורת החודשית שלך. קרא באילו מקרים תהיה זכאי לקבל תשלום דמי הבראה

ימי חופשה

חוק ימי חופש לעובד מחייב את המעסיק להוציא אתכם לחופשה שנתית. בדקו כיצד נעשה חישוב ימי חופשה ומהו גובה תשלום ימי חופשה לו תהיו זכאים בהתאם לוותק שצברתם במקום העבודה.

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – תעסוקה, עבודה, קורות חיים, זכויות עובדים ועוד

האם אני זכאי לקבל תשלום עבור הזמן בו אני נוסע לעבודה ובחזרה?

תשובה: תשלום עבור נסיעות מעוגן בחוק אולם התשלום מבוצע...

אני עובד כשכיר בשני מקומות. אם אני אפוטר מאחד מהם, האם אני זכאי לדמי אבטלה?

תשובה: ככלל התשובה היא לא. יחד עם זאת, אם העבודה שנשארה...

אילו חברות כוח אדם עובדות עם סטודנטים?

תשובה: מרבית חברות כח האדם מאיישות משרות בתחומי האבטחה,...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו