כתיבה של קורות חיים

כתיבה של קורות חיים

כתיבת קורות חיים

אפילו שלא פגשתם את הבוס העתידי שלכם באופן פיזי, הוא למעשה כבר פגש אתכם. כאשר קורות החיים שלכם מגיעים לידיו. אפילו שאתם לא נמצאים פיזית ליד הבוס, אתם כבר משאירים רושם ראשוני, ולרושם ראשוני יש חשיבות עליונה בקבלה שלכם לעבודה החדשה. אם הרושם הראשוני היה חיובי – תקבלו הזמנה לראיון עבודה, אם הרושם הראשוני לא היה חיובי – במקרה הטוב תקבלו מכתב דחייה.
לא קל בכלל לכתוב ולנסח מסמך בעל חשיבות כה גדולה, מסמך שאתם תולים בו תקוות כה רבות, ומבלי שיש לכם ניסיון בנושא כתיבת קורות חיים.

לכן, לפני כ – 5 שנים הוקמה בפורטל דרושים
AllJobs מחלקת כתיבת קורות חיים מקצועית המורכבת מיועצות תעסוקתיות, אשר להן ידע רב בכתיבה, שיווק וקידום באמצעות טופס קורות חיים.
אם אתם מעוניינים לפנות לעבודה הראשונה שלכם, אבל אין לכם עדיין טופס קורות חיים, פורטל דרושים AllJobs פיתח אשף כתיבת קורות חיים. אשף כתיבת קורות החיים של AllJobs הוא בהחלט מענה ראשוני מצוין למי שאין קורות חיים כלל.

טיפים בכתיבה של קורות חיים

אם כבר יש לכם קורות חיים, הנה מספר טיפים מיועצות קריירה המנוסות בכתיבת קורות חיים:
  • התמקדו – מקדו את קורות החיים שלכם למשרה אליה אתם מעוניינים לפנות. הבליטו את הידע והניסיון הרלוונטיים לתפקיד, והתאימו את נוסח קורות החיים לדרישות התפקיד של המשרה.
  • חלקו את המסמך לקטגוריות – פרטיים אישיים , השכלה , ניסיון תעסוקתי , שרות צבאי, יישומי מחשב...סדרו את הקטגוריות לפי מה שיקדם אתכם.
  • ציינו מותגים – אם יש לכם ניסיון תעסוקתי בחברה גדולה ומוכרת ציינו זאת בקורות חיים. מנהלים רבים מתרשמים מכך, ותקבלו על כך נקודות זכות.
  • דף אחד זה בהחלט מספיק – מעסיקים לא יקראו מעבר לדף אחד, לכן אין צורך לרשום על תפקידים שביצעתם לפני הרבה שנים. אם בכל זאת כתבתם 2 עמודים, דאגו שהמידע הרלוונטי לתפקיד ימצא בדף הראשון.
  • השתמשו במילות מפתח – ארגונים רבים משתמשים בתוכנות לסינון קורות חיים. לדוגמא – אם אתם מגישים מועמדות למשרת אדמיניסטרציה, אל תשכחו לציין "שליטה בתוכנות אופיס", אם אתם פונים לתפקיד מנהל שיווק בחו"ל, אל תשכחו לציין "אנגלית ברמת שפת אם". לכל תפקיד יש מילות מפתח, כך שחשוב להפקיד עליהן על מנת שקורות החיים שלכם לא יפלו בסינון התוכנות.

 

 

 

מאמרים מרכזיים – תעסוקה, עבודה, קורות חיים, זכויות עובדים ועוד

מיכאל הוכשטדט ז"ל – מסר דרכים לחיפוש עבודה

דרכים לחיפוש עבודה

סקירת הדרכים המרכזיות לחיפוש עבודה. החל מחיפוש עבודה באינטרנט ודרך פנייה לשירות התעסוקה והמרכז להכשרה טכנולוגית.

סניפי ביטוח לאומי

סניפי ביטוח לאומי

תשלום ביטוח לאומי אמור להבטיח את עתידכם כאשר לא תוכלו להתפרנס. קראו כמה אתם אמורים לשלם ופרטי יצירת קשר עם סניפי ביטוח לאומי ברחבי הארץ

עורך דין דיני עבודה

בחירת עורך דין לדיני עבודה

מתי צריך עורך דין לדיני עבודה, איך בוחרים עורך דין לדיני עבודה, וכיצד כדאי לשלם לעורך דין לדיני עבודה. עימדו על זכויותיכם ופנו לעורך דין המתמחה בדיני עבודה

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – תעסוקה, עבודה, קורות חיים, זכויות עובדים ועוד

אילו חברות כוח אדם עובדות עם סטודנטים?

תשובה: מרבית חברות כח האדם מאיישות משרות בתחומי האבטחה,...

כמה שעות צריך לעבוד בערב חג כדי שזה יחשב ליום עבודה מלא? הרי זה יום עבודה מקוצר..

תשובה:  הכל תלוי בנורמה במקום העבודה. ונפרט: אם נהוג...

אני עובד כשכיר בשני מקומות. אם אני אפוטר מאחד מהם, האם אני זכאי לדמי אבטלה?

תשובה: ככלל התשובה היא לא. יחד עם זאת, אם העבודה שנשארה...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו