טיפים למכתב מקדים

טיפים למכתב מקדים

מכתב מקדים, אותו אתם מצרפים לקורות החיים נותן למעסיק הזדמנות להכיר אתכם באופן קצת שונה. מכתב מקדים טוב בהחלט יכול לגרום לקורות החיים שלך לבלוט מעל השאר, ולקדם אותך שלב. אז מה הוא מכתב מקדים טוב?

קצר ולעניין

מכתב מקדים הוא לא מכתב רגיל. הוא למעשה הקדמה לטופס קורות החיים שלכם, ולכן אורכו לא צריך לעלות על פיסקה. מכתב מקדים צריך להגיש באופן מתומצת את עיקר המהות המקצועית שלכם, ולהדגיש עד כמה שאפשר מדוע אתם מתאימים לתפקיד.

נוסח אחיד לא עובד

נסו להעמיד את עצמכם במקום המעסיק. למי הוא ייחס יותר חשיבות? למי ששולח מכתב מקדים כללי או למי ששולח פנייה אשר מותאמת באופן ספציפי לתפקיד בו הם חושקים? חשוב שהמעסיק ירגיש שהמכתב נכתב במיוחד בשביל התפקיד.
חשוב שכל מידע אשר אתם רושמים יהיה רלוונטי לתפקיד, ולא מכירתי ובוטה מידי. נסו לא להשתמש ביותר מידי סיסמאות וקלישאות, ופרטו את הישגיכם המקצועיים, אשר יהוו יתרון לארגון אליו אתם מנסים להתקבל.

פתיחה חכמה

אם הפנייה היא כללית, תוכלו להתחיל את המכתב המקדים בהתייחסות למידע אשר מופיע באתר האינטרנט של הארגון, או אפילו להתייחס לידיעה שקראת אודות הארגון בעיתון. אתם יכולים גם להתחיל את המכתב המקדים בצורה כזו: " אני מגלה עניין בתחום הפעילות של [החברה], ומעריך כי אוכל לתרום מניסיוני וכישורי להשגת יעדיה ".
אם הופנית אל המעסיק דרך איש קשר/חבר משותף, חשוב לציין זאת במשפט הפתיחה של המכתב. מעסיקים תמיד יקראו מכתב אשר מתחיל במשפט כמו – "הפנה אותי אלייך____אשר עבד איתך בעבר..."

שאל את עצמך, איך אני יכול לתרום לחברה?

כתבו אודות כישורים והישגיים אישיים. זה צריך להיות המסר העיקרי שלכם, וכך תוכלו למנף את טופס קורות החיים שלכם. תארו קצת תכונות אופי שנותנות לכם יתרון אישי. למשל – יכולתכם להוביל צוות, היותכם יוזמים ואחראיים.
ציינו מותגים או חברות גדולות בהן עבדתם. זה רק יכול להוסיף.

המיקום קובע – מכתב מקדים בגוף המייל

את המכתב המקדים מאוד חשוב לשלוח בגוף המייל עצמו, ולא כקובץ נפרד. מעסיקים מקבלים כמויות גדולות של קורות חיים, וסביר להניח שלא יתחילו לפתוח קבצים שמתקבלים עם קורות החיים. תעמידו את עצמכם במקומו של המעסיק. איזה מכתב מקדים הייתם רוצים לקבל? איזה מכתב מקדים היה מתבלט מעל שאר המכתבים?
 
 
 
 

מאמרים מרכזיים – תעסוקה, עבודה, קורות חיים, זכויות עובדים ועוד

עבודות בחו"ל

עבודות בחו"ל

עבודות בחו"ל - כסף גדול ומהיר - כל האפשרויות של עבודה בחו"ל לפי סוגים וממה להיזהר לפני שאורזים מזוודה

משרד הפנים סניפים

משרד הפנים

בדקו היכן תוכלו לחדש דרכונים או לעדכן תעודת זהות. רשימה מעודכנת של סניפי משרד הפנים שעות פעילות ואמצעי יצירת קשר בכל רחבי הארץ.

תשלום דמי הבראה

תשלום דמי הבראה

חוק דמי הבראה מבטיח לך שאחת לשנה תקבל תוספת נאה למשכורת החודשית שלך. קרא באילו מקרים תהיה זכאי לקבל תשלום דמי הבראה

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – תעסוקה, עבודה, קורות חיים, זכויות עובדים ועוד

אני עובד כשכיר בשני מקומות. אם אני אפוטר מאחד מהם, האם אני זכאי לדמי אבטלה?

תשובה: ככלל התשובה היא לא. יחד עם זאת, אם העבודה שנשארה...

האם אני זכאי לקבל תשלום עבור הזמן בו אני נוסע לעבודה ובחזרה?

תשובה: תשלום עבור נסיעות מעוגן בחוק אולם התשלום מבוצע...

כמה שעות צריך לעבוד בערב חג כדי שזה יחשב ליום עבודה מלא? הרי זה יום עבודה מקוצר..

תשובה:  הכל תלוי בנורמה במקום העבודה. ונפרט: אם נהוג...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו