הבטחת הכנסה – למי כמה וכיצד זה מגיע לכם

אם אין באפשרותכם להתקיים מסיבות שונות, או אם השכר שלכם זעום ולא מאפשר מחייה מינימלית – המדינה מעניקה לכם דמי הבטחת הכנסה חודשיים. על מנת לקבל הבטחת הכנסה עליכם לעמוד בכמה תנאי סף – לימדו מהם התנאים, מהם הסייגים והחריגים לקבל הבטחת הכנסה:

הבטחת הכנסה – הדרך של המדינה להבטיח לכם מחייה מינימלית

אם אתם לא מצליחים או מסוגלים להתפרנס למחייתכם ומחיית בני משפחותיכם, המדינה מבטיחה את ביטחונכם הכלכלי המינימלי ומאפשרת לכם לקבל הבטחת הכנסה. הבטחת הכנסה נועדה להבטיח את המחייה המינימלית של כל אזרח במדינה כחלק ממדיניות רווחה. אם למשל, אין לכם כל הכנסה או אם ההכנסה שאתם מקבלים נמוכה ממינימום מסויים תהיו זכאים לקבל סכום כסף נוסף מהמדינה שישלים את ההכנסה שלכם. מקרה נוסף בו תהיו זכאים להבטחת הכנסה הוא אם אתם גמלאים שאינם מקבלים פנסיה ממקור כלשהו ואין לכם הכנסות ממקור אחר.
 
 
 

חשוב שתדעו - חוק הבטחת הכנסה מיושם תוך שיתוף גורמים האמונים על השירותים החברתיים, כמו שירות התעסוקה, שרותי הבריאות, החינוך ומוסדות הרווחה השונים.

על מנת לקבל הבטחת הכנסה עליכם לעמוד בשלושה תנאי סף מחייבים

לפי חוק הבטחת הכנסה, על מנת לקבל קצבת הכנסה עליכם לעמוד בשלושה תנאים מחייבים – כאשר עליכם (ועל בני הזוג שלכם) לעמוד בכולם:

מקרה אחר בו תחשבו זכאים על פי מבחן השכר הוא אם אתם עובדים אך בשכר נמוך כשכירים או כעצמאיים.

מתי לא תהיו זכאים לקבל דמי הבטחת הכנסה

מה גובה דמי הבטחת ההכנסה לו תהיו זכאים

מאחר ולכל אחד נקבעים דמי הבטחת הכנסה בהתאם למצבו והנסיבות האישיות שלו אנו ממליצים לכם לפנות לאתר המוסד לביטוח לאומי בו תוכלו למצוא את הטבלאות המעודכנות ביותר להנוגעות לגובה דמי הבטחת הכנסה השונים.  

כיצד מגישים תביעת הבטחת הכנסה 

על מנת לקבל דמי הבטחת הכנסה יהיה עליכם לפנות למוסד לביטוח לאומי ולמלא את הטופס תביעה לגמלת הבטחת הכנסה . כמו כן, יהיה עליכם להצטייד בתעודת זהות, אישורים שונים המוכיחים את זכאותכם (כמו אישור על פניה ללשכת התעסוקה, אישור על מספר הנפשות בבית, על מצב רפואי וכדומה). בנוסף, יהיה עליכם לצרף פרטי חשבון בנק ודפי חשבון משלושת החודשים האחרונים.
 
קראו עוד על תשלום דמי אבטלה והאם מגיע לכם החזר מס הכנסה

 

אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו