ניסוח של מכתב התפטרות

 

 
ניסוח מכתב התפטרות איננו מלאכה שיש להקל בה ראש. כשם שהיינו רוצים שיקדישו מחשבה בכתיבת מכתב פיטורין לנו (חס וחלילה, חס ושלום), כך אנחנו צריכים להקדיש מחשבה לפורמט מכתב ההתפטרות שלנו. ניסוח מכתב התפטרות כולל מספר מרכיבים, אשר נסקור במאמר זה.
 

מה כולל נוסח מכתב התפטרות

נוסח מכתב התפטרות כולל מספר נושאים שיש לתת אליהם את הדעת:
 

אז איך כותבים מכתב התפטרות

מכתב התפטרות מטרתו הרשמית, היא להודיע למעסיק כי אתם צפויים לעזוב בקרוב ושעליו להיערך בהתאם. החוק קובע כי אתם מחויבים להודיע למעסיק ולא ניתן לעזוב את מקום העבודה מבלי להודיע על כך מראש. למעסיק יש את הזכות לשמוע מכם מראש על העזיב ולהתארגן בהתאם (למצוא לכם מחליף, לבצע חפיפה).
רצוי למען את המכתב למנהל הישיר שלכם, יש מקרים בהם נהוג לכתוב למחלקת משאבי אנוש. אם אתם לא בטוחים, הטיפ הבטוח ביותר הוא לכתוב למנהל הישיר ולכתב כל גורם אחר שנראה לכם שייעלב אם לא תודיעו לו רשמית (כמובן לא מדובר בחברים למקום העבודה, אלא למנהל בכיר ולמחלקת משאבי אנוש לרוב).
 
 
  1. התחילו את המכתב במילות הערכה לארגון, בכדי ליצור אוירה חיובית. מילים כמו "לאחר תקופה נהדרת... בתום שנים מלאות סיפוק... וכו'", יפשירו את הקור של הסיטואציה. אפשר להודות לארגון כאן או בסוף "על תקופה נהדרת".
  2. אפשרי: ציינו את הסיבה לעזיבה – אם הסיבה לעזיבה היא משהו שייתן למנהלים שלכם "עלה תאנה" נצלו זאת. המנהלים שלכם, במיוחד אם אתם עובדים מוערכים, כעת עומדים בפני תחושה קשה שלא עשו את מלאכתם נאמנה (ייתכן שהבוס שלהם אפילו משדר להם תחושה זו). אם אתם רוצים לעזור להם, תנו להם סיבה שקל יהיה להם לתרץ בה את עזיבתכם. סיבות לדוגמא כוללות: לאחר שנים רבות, הגעתי לסיפוק... למרות שביעות הרצון שלי קיבלתי הצעה שאי אפשר לסרב לה... השינוי בתא המשפחתי מאלץ אותי לשקול מחדש... העתקת מגורי לירושלים... וכדומה. זהו לא המקום לנקום בבוס, להטיח האשמות בחברה וכו'. למעשה אין כלל מקום כזה ומטרתכם היא להצניע את הכעס שאולי יש לכם על הארגון ולסיים את עבודתכם בצורה נאותה.
  3. ציינו את תאריך הוצאת המכתב ואת תאריך עזיבתכם - במידה ואתם יודעים מה התאריך שברצונכם לעזוב ציינו זאת. החוק קובע מפורשות כמה ימי הודעה מוקדמת עליכם לתת למעסיק וחובה עליכם לעמוד בהם. יחד עם זאת, ייתכן שתרצו לתת למעסיק יותר זמן להתארגן.  זהו מקום טוב גם לציין כי תשמחו לבצע חפיפה מסודרת עם עובדי הארגון הרלוונטים. זכרו שהמעסיק לא חייב לקבל את התאריך שלכם, הוא מחויב רק לימי ההודעה המוקדמת. חשוב לכתוב גם את תאריך הוצאת המכתב כדי שהמעסיק לא יטען כי התפטרתם מאוחר יותר ולא מילאתם את חובת ההודעה המוקדמת.
  4. סיימו בנימה אישית ובברכת הצלחה – זה המקום לציין כל מחמאה שיש לכם, החל מ "חשוב לי לציין את ההשקעה הרבה שנתת לי בשנים האחרונות שסייעה לי מאוד" וכלה ב "אני שמח לראות שאני עוזב ארגון גדול ומצליח שאני גאה לומר שעבדתי בו".
 

הטעויות הגדולות של כתיבת מכתב התפטרות

ישנן כמה טעויות נפוצות לכתיבת מכתב התפטרות, ואלו הן המובילות שבהן:

 

 

טיפים אחרונים לכתיבת מכתב התפטרות


 

אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו