עבודה זמנית – אתנחתה זמנית או מקפצה לקריירה.

 

 

 

 

 

 

מצבים שונים בחיים מביאים אותנו לצורך למצוא עבודה זמנית. כאשר סטודנט מחפש עבודה הוא לרוב יחפש משרה חלקית או משרה זמנית, חייל משוחרר יחפש עבודה זמנית לפני הטיול הגדול, ולפעמים תחפשו גם עבודה מהבית לתקופה קצרה. אין זה משנה האם אתם צעירים או כבר עובדים מנוסים, לפעמים מה שאתם מחפשים זאת לא משרה עם התחייבות לשנה או עם מסלול קידום כעבור שנתיים אלא משרה לחודש, משרה לחצי שנה עד שמשהו ישתנה אצלכם בחיים.

 

מומלץ להתייחס גם לחיפוש עבודה זמנית באותה מידת רצינות שהייתם מקדישים למשרה קבועה. אם מדובר בעבודה לפרק זמן קצר עד לתחילת לימודים,טיסה, או כל דד-ליין אחר, חשוב לזכור שאולי בעתיד עוד תרצו לחזור לאותה החברה או להעזר באחד האנשים איתם עבדתם, לכן כדאי לבחור את העבודה מקטגוריית הנושאים שמענינים אתכם ובהם אתם עשויים לעסוק בעתיד. ואם מדובר במשרה זמנית כי המצב בבנק לחוץ ואתם לא מצליחים למצוא משרה קבועה מתאימה אז נסו למצוא משרה זמנית בחברה שיש לה את המשרה המבוקשת גם אם היא מאויישת כרגע, ייתכן ובזמן העבודה במקום יתפנה תקן או שתזכו לעבודה אחרת באותה מחלקה. אגב אותו כלל חל גם על משרה חלקית לעומת משרה מלאה, תלוי במצב הכלכלי והאישי שלכם אבל אם צריך להתפשר אז תתפשרו במסגרת חברה שיש לה פוטנציאל להציע לכם את העבודה שאתם רוצים.  

 

גם כאן כמו בכל חיפוש עבודה לפני שאתם ניגשים ללוח דרושים חשוב שתבינו מה בדיוק אתם מחפשים או לפחות תגדירו את גבולות הגזרה, אין טעם לבזבז את הזמן שלכם בלוח דרושים עם אלפי משרות בחיפוש אחר מחט בערמת שחט.

איך מוצאים משרה זמנית בלוח דרושים?

יש לוחות דרושים עם קטגוריה ייעודית לעבודה זמנית ואז חיפוש בקטגורייה יציג בפניכם את כל מגוון המשרות הרלוונטיות.
שימו לב שהרבה פעמים מעסיקים שמחפשים חשיפה מקסימאלית יקשרו את המשרה לכמה שיותר קטגוריות ואז תמצאו בקטגוריית משרה זמנית – מסלול ניהולי עם אופציה לקידום תוך חצי שנה. זה קורה, ואל תתנו לכך להרפות את ידיכם בחיפוש, אם אתם רואים שכל המשרות בקטגוריה לא רלוונטיות פשוט תעברו ללוח דרושים אחר, יש מספיק מהם.


לעומתם יש לוחות דרושים שאינם מציינים משרות זמניות בקטגוריה נפרדת וכאן תצטרכו לעבור בין כמה קטגוריות שמענינות אתכם ולחפש בכל אחת מהן משרות שנראות לטווח קצר. במידה ויש משרה שמענינת אתכם ואתם לא בטוחים האם היא לזמן קצר, ניתן לשלוח אליה את קורות החיים שלכם ובמכתב מקדים להסביר כי אתם מחפשים משרה זמנית.

טיפים של מחפשי עבודה מנוסים:

משרות פנויות בין חברים בפייסבוק ובלינקדאין

בחיפוש אחר משרה זמנית חשוב לא להזניח את כל ערוצי החיפוש האפשריים, ברשתות החברתיות במיוחד בפייסבוק (Facebook) ובלינקדאין (Linkedin) יש הרבה מאוד קבוצות בין אם הן קשורות ללוחות דרושים ובין אם לא, שמפרסמות משרות זמניות ומשרות חלקיות, הצטרפו אליהן וחפשו גם שם. הרבה פעמים מעסיקים יעדיפו לפרסם משרה זמנית ברשת החברתית שלהם, תחילה בין חברים ובקבוצות השונות לפני שהם יפנו ללוחות הדרושים, דעו לנצל את זה. 

 

 

אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו