חיפוש עבודה זמנית בלוחות דרושים

עבודה זמנית בלוחות דרושים

 עבודה זמנית – אתנחתה זמנית או מקפצה לקריירה.

 

 

 

 

 

 

מצבים שונים בחיים מביאים אותנו לצורך למצוא עבודה זמנית. כאשר סטודנט מחפש עבודה הוא לרוב יחפש משרה חלקית או משרה זמנית, חייל משוחרר יחפש עבודה זמנית לפני הטיול הגדול, ולפעמים תחפשו גם עבודה מהבית לתקופה קצרה. אין זה משנה האם אתם צעירים או כבר עובדים מנוסים, לפעמים מה שאתם מחפשים זאת לא משרה עם התחייבות לשנה או עם מסלול קידום כעבור שנתיים אלא משרה לחודש, משרה לחצי שנה עד שמשהו ישתנה אצלכם בחיים.

 

מומלץ להתייחס גם לחיפוש עבודה זמנית באותה מידת רצינות שהייתם מקדישים למשרה קבועה. אם מדובר בעבודה לפרק זמן קצר עד לתחילת לימודים,טיסה, או כל דד-ליין אחר, חשוב לזכור שאולי בעתיד עוד תרצו לחזור לאותה החברה או להעזר באחד האנשים איתם עבדתם, לכן כדאי לבחור את העבודה מקטגוריית הנושאים שמענינים אתכם ובהם אתם עשויים לעסוק בעתיד. ואם מדובר במשרה זמנית כי המצב בבנק לחוץ ואתם לא מצליחים למצוא משרה קבועה מתאימה אז נסו למצוא משרה זמנית בחברה שיש לה את המשרה המבוקשת גם אם היא מאויישת כרגע, ייתכן ובזמן העבודה במקום יתפנה תקן או שתזכו לעבודה אחרת באותה מחלקה. אגב אותו כלל חל גם על משרה חלקית לעומת משרה מלאה, תלוי במצב הכלכלי והאישי שלכם אבל אם צריך להתפשר אז תתפשרו במסגרת חברה שיש לה פוטנציאל להציע לכם את העבודה שאתם רוצים.  

 

גם כאן כמו בכל חיפוש עבודה לפני שאתם ניגשים ללוח דרושים חשוב שתבינו מה בדיוק אתם מחפשים או לפחות תגדירו את גבולות הגזרה, אין טעם לבזבז את הזמן שלכם בלוח דרושים עם אלפי משרות בחיפוש אחר מחט בערמת שחט.

איך מוצאים משרה זמנית בלוח דרושים?

יש לוחות דרושים עם קטגוריה ייעודית לעבודה זמנית ואז חיפוש בקטגורייה יציג בפניכם את כל מגוון המשרות הרלוונטיות.
שימו לב שהרבה פעמים מעסיקים שמחפשים חשיפה מקסימאלית יקשרו את המשרה לכמה שיותר קטגוריות ואז תמצאו בקטגוריית משרה זמנית – מסלול ניהולי עם אופציה לקידום תוך חצי שנה. זה קורה, ואל תתנו לכך להרפות את ידיכם בחיפוש, אם אתם רואים שכל המשרות בקטגוריה לא רלוונטיות פשוט תעברו ללוח דרושים אחר, יש מספיק מהם.


לעומתם יש לוחות דרושים שאינם מציינים משרות זמניות בקטגוריה נפרדת וכאן תצטרכו לעבור בין כמה קטגוריות שמענינות אתכם ולחפש בכל אחת מהן משרות שנראות לטווח קצר. במידה ויש משרה שמענינת אתכם ואתם לא בטוחים האם היא לזמן קצר, ניתן לשלוח אליה את קורות החיים שלכם ובמכתב מקדים להסביר כי אתם מחפשים משרה זמנית.

טיפים של מחפשי עבודה מנוסים:

  • אם יש תחום שבו הייתם רוצים למצוא עבודה זמנית והוא לא תחום נפוץ לעבודה זמנית (כמו משרות שירות ומכירה) אז עברו בסבלנות על לוח הדרושים בקטגוריה וחפשו את מכרה הזהב – החלפה לחל"ד (החלפה לחופשת לידה). משרות החלפה לחל"ד הן משרות בהן מעסיקים מחפשים עובדים לתקופה של 9 חודשים עד שנה בשביל להחליף עובדת שיוצאת לחופשת לידה. אלו משרות שמעצם ההגדרה שלהן הן משרות זמניות אך לרוב מדובר במשרות עם פוטנציאל גבוהה להמשך עבודה במקום (אם תרצו בכך) במידה ותוכיחו את הערך שלכם ואם במקום העבודה יש תקנים מתאימים.   
     
  • זמנים מתאימים לחיפוש עבודה זמנית - יש תקופות בשנה בהן מאגר המשרות הזמניות גדל בצורה משמעותית ומדובר בתקופות שניתן לחזות מראש ולהערך בהתאם:
    בזמן החגים הגדולים (ראש השנה, פסח, חנוכה) רשתות רבות מחפשות תגבור לצוות המוכרים ונותני השירות שלהן למשך תקופת זמן מוגבלת.
    בתקופת החופש הגדול בקיץ – נפתחות משרות רבות לתקופה של חודשיים: משרות בהדרכת ילדים ונוער, משרות בתגבור מקומות עבודה בהם יש חופשות מרוכזות בתקופה הזאת וגם משרות זמניות לפרוייקטים חד פעמיים שבוחרים להשיק בקיץ.   

משרות פנויות בין חברים בפייסבוק ובלינקדאין

בחיפוש אחר משרה זמנית חשוב לא להזניח את כל ערוצי החיפוש האפשריים, ברשתות החברתיות במיוחד בפייסבוק (Facebook) ובלינקדאין (Linkedin) יש הרבה מאוד קבוצות בין אם הן קשורות ללוחות דרושים ובין אם לא, שמפרסמות משרות זמניות ומשרות חלקיות, הצטרפו אליהן וחפשו גם שם. הרבה פעמים מעסיקים יעדיפו לפרסם משרה זמנית ברשת החברתית שלהם, תחילה בין חברים ובקבוצות השונות לפני שהם יפנו ללוחות הדרושים, דעו לנצל את זה. 

 

 

 

מאמרים מרכזיים – לוחות דרושים

משרות ממשלתיות בלוחות דרושים

משרות ממשלתיות בלוחות דרושים

כל מה שצריך לדעת כשרוצים להתקבל לעבודה בחברת החשמל, טיפים ועצות לחיפוש נכון של משרות ממשלתיות.

דרושים מלצרים

דרושים מלצרים

משרות מלצרות - כל מה שצריך לדעת, איפה מחפשים ועל מה חשוב להקפיד כשמדברים עם הבוס.

לוחות דרושים לחיילים משוחררים

משרות לחיילים משוחררים - איך מוצאים אותן?האם כדאי לבחור בעבודה מועדפת ואיך כותבים קורות חיים בפעם הראשונה? כל המידע הדרוש לחיילים משוחררים לחיפוש עבודה מוצלח.

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – לוחות דרושים

האם אני יכול למצוא עבודה בקופת חולים בלוחות דרושים?

תשובה:  כן, לוחות דרושים גדולים מכילים בתוכם משרות...

כמה קורות חיים צריך לשלוח ביום בשביל למצוא עבודה?

תשובה:  בשביל למצוא עבודה צריך לשלוח כל יום קורות...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו