איך למצוא עבודה לסטודנטים בלוחות דרושים?

 

 

 

 

 

במהלך התואר סטודנטים רבים מחפשים אפשרויות תעסוקה שישתלבו עם הלימודים שלהם אבל יאפשרו להם גם להקדיש את הזמן הדרוש ללימודים. לצורך כך המשרה הנבחרת צריכה להתאים לסטודנט מבחינת השעות ומבחינת כמות המשמרות שהוא יכול לעשות במהלך השבוע.
חיפוש עבודה לסטודנטים מתחלק לשתי קטגוריות – אלו שרוצים למצוא עבודה ראשונה בתחום העיסוק העתידי שלהם ואלו שרוצים להרוויח כמה שיותר כסף בפרק זמן קצר ולכן מחפשים עבודה במלצרות.

עבודה במשמרות לסטודנטים – עבודה במלצרות  

אופציה מועדפת על הרבה סטודנטים במהלך התואר היא עבודה במלצרות. עבודה במלצרות מאפשרת לסטודנט לבחור את אורך המשמרות (כי מקומות שונים מאפשרים אורך משמרת שונה), לבחור את תדירות המשמרות ולקבל עבודה שמתחשבת בצרכי הלימודים שלו ולרוב מאפשרת חופשות לפני מבחנים. מקובל לחשוב שבכדי למצוא עבודה במלצרות צריך פשוט ללכת ברחוב ולהכנס למסעדה או לבית הקפה הראשונים ומיד יקבלו אתכם. אך זוהי הנחה שגויה ומן הראוי גם שמי שרוצה למצוא עבודה טובה יתאמץ קצת ויבדוק בלוחות דרושים את האופציות השונות אפילו באזור מגוריו.


כמו שמקומות עבודה שונים מציעים משמרות שונות, כך הם מציעים משכורת שונה ותנאים סוציאליים שונים לכן אל תתפשרו כתבו קורות חיים ושלחו אותם למשרות מלצרות שונות, בכדי למצוא את הטובה ביותר.
באתרים רבים תוכלו למצוא קטגורייה יעודית – מתאים גם לסטודנטים, משרות סטודנטים, עבודה לסטודנטים ועוד..אבל אם אין באתר קטגוריה מיוחדת אתם יכולים פשוט לערוך חיפוש על משרות כלליות או משרות חלקיות.

עבודה ראשונה – חיפוש עבודה בתחום הלימודים שלכם

סטודנטים רבים רוצים להתחיל לצבור נסיון בעבודה כבר במהלך הלימודים כדי שבסיום התואר הם יוכלו לפנות למעסיקים שדורשים נסיון בתחום. אומנם לא כל המקצועות מאפשרים להתחיל לעבוד במהלך התואר, אך יש רבים שכן:

 

חיפוש עבודה בהייטק לסטודנטים – בשנה האחרונה ללימודים, אם יש לכם גיליון ציונים מרשים תוכלו להתחיל לחפש עבודה בלוחות דרושים אינטל, IBM וחברות הייטק אחרות ששמחות לקבל לשורותיהן סטודנטים שמאוחר יותר ישארו לעבוד משרה מלאה. על כן אם אתם סטודנטים שמחפשים עבודה בהייטק תתחילו מאתרים של חברות גדולות שבהן הייתם רוצים לעבוד ומשם תתקדמו ללוחות דרושים שמכילים בתוכם הרבה הצעות עבודה של כלל החברות.

חיפוש עבודה לסטודנטים למדעי החברה – גם כאן יש מגוון משרות שפתוחות למי שכבר עבר את השנתיים הראשונות וסטודנטים יכולים להחשף למגוון משרות ביום זרקור או יריד תעסוקה שמוסד הלימודים שלהם עורך. אך גם כאן מומלץ להשוות משרות ולהשוות תנאי תעסוקה כדי להגיע למשרה הטובה ביותר עם לוחות דרושים וראיונות עבודה רבים.

 

זכרו, גם אם אתם מחפשים עבודה זמנית או משרה חלקית, עדיין חשוב ללכת למספר ראיונות עבודה ולהשוות תנאים סוציאליים ולשם כך כדאי להכין מראש קובץ קורות חיים מעודכן ולשלוח אותו למספר משרות בלוחות דרושים.

 

 

אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו