טיפים להגשת קורות חיים למשרות ממשלתיות

משרות ממשלתיות בלוחות דרושים

מה צריך להכין בשביל להגיש מועמדות למשרות ממשלתיות?

 

 

 

 

 

החברות הגדולות בין אם הן חברות ציבוריות או אירגונים ממשלתיים הן מקום עבודה נחשק שלא פשוט להגיע אליו. ולכן הגישה שלכם בזמן חיפוש עבודה צריכה להיות שונה כאשר אתם באים להתמודד עם האירגון הגדול ולפעמים מסורבל שבו אתם רוצים לעבוד. 

 

אירגונים ממשלתיים הם מקום עבודה נחשק שלא פשוט להגיע אליו. רבים יגידו לכם שניתן להתקבל אליהם רק בעזרת פרוטקציה אבל זה לא נכון.כדי להתקבל  לעבודה בארגון ממשלתי גדול צריך לגשת לנושא בצורה שונה ממה שהייתם עושים בחיפוש עבודה רגיל. 

קודם כל, חשוב להפנים שבשביל למצוא מודעת דרושים מורים או דרושים משרד הבטחון צריך לחפש את המשרות הללו באתרים הגדולים לחיפוש עבודה. אירגונים ממשלתיים יפרסמו את משרות הדרושים שלהם רק בלוחות הגדולים ולכן בשביל למצוא את המשרות תצטרכו להתמקד בפורטלים הגדולים שמציעים אלפי מודעות דרושים ביום. אומנם הסינון הוא לא קל ותהליך ההגשה של המסמכים גם הוא לא פשוט אבל זה בהחלט שווה את זה לאור תנאי העסקה שנהוגים במקומות הללו.

 

המקום השני לחיפוש, הוא אתרי החברות עצמן, למשל אם אתם רוצים למצוא משרה בחברת חשמל הרי שעמוד דרושים חברת חשמל, באתר החברה, יהיה המקום המתאים לכך.

חשוב לקרוא לפני ששולחים קורות חיים:

אך לפני שאתם רצים לשלוח קורות חיים, מן הראוי שתתנו את הדעת לכמה הבדלים חשובים במה שמצופה מכם, נמשיך עם הדוגמה של דרושים חברת חשמל, למען הנוחות:

  •  תאריך אחרון להגשת מועמדות: כאשר חברה גדולה מגייסת עובדים היא לרוב מגדירה תאריך סיום למשרה אותו היא מציינת בבירור במודעה וכאשר אתם יודעים מה התאריך האחרון אתם יכולים להניח שהמודעה פורסמה לפחות חודש לפני. זה נותן לכם מושג כמה "טריה" המשרה. למשל אם חברת חשמל מחפשת מהנדס חשמל היא לא תצפה לגייס אותו תוך יומיים ולכן גם אם ראיתם את מודעת ה"דרושים עובדים" שבוע אחרי פרסום המשרה אל תבהלו, ייתכן ועדיין לא איחרתם את המועד.

  • הגשת קורות חיים: חברות ממשלתיות  אוהבות כשהמועמדים ממלאים טופס מידע המקביל לקורות חיים, באתרים שלהן או באתר של לוח דרושים. לכן כדאי שמראש תתעזרו בסבלנות כאשר אתם מגישים מועמדות למשרה כי עוד לפני שתגיעו לחלק בו יבקשו מכם לצרף קורות חיים תצטרכו למלא את כל הפרטים האישיים שלכם, הנסיון המקצועי וידיעת השפות בשדות המיועדים לכך. ועוד באותו הקשר, כדאי שמראש לפני שאתם ניגשים לחיפוש תייחדו לכך פרק זמן של שעה-שעתיים כי כל חברה תבקש מכם מילוי מחודש של טופס פרטים אישיים ובמקומות כמו משרות דרושים למוסד, אף יבקשו מכם למלא טופס ארוך במיוחד של פרטים ראשוניים. זה הזמן להזכיר שוב את ההחשיבות של התאמת קורות החיים למשרה, קראו על כך במדריך וראו קורות חיים לדוגמא למשרה או לתחום המבוקשים.  

  • צירוף מסמכים: בקורות חיים סטנדרטיים נהוג לכתוב משפט בסגנון של "המלצות יצורפו על פי דרישה" מעטים הם המקומות האזרחיים שיבקשו מכם המלצות בשלב הראשוני של הגשת קורות חיים ולעומתם בחיפוש אחר משרות ממשלתיות תתקלו בבקשה הזאת כבר בשלב הראשוני וכדאי שתהיו מוכנים. חברת החשמל היא ממש לא היחידה שתבקש מכם המלצות ופרטי ממליצים, מקומות רבים אף יגדילו ויבקשו מכם גיליון ציונים לתואר או כל אישור הסמכה אחר שיש בידכם. על כן עדיף להכין קבצים סרוקים של המסמכים עוד לפני שאתם מתחילים בחיפוש עבודה - כדי לחסוך זמן ומאמץ.

 

אם אין לכם חברה ספציפית שבה תרצו לעבוד, כדאי להתחיל את הסינון מאתרי לוחות דרושים הגדולים כי שם אומנם לא תראו את כל הארגונים אבל תראו ריכוז של חברות רבות במקום אחד. בנוסף לוחות דרושים רבים נוהגים להדגיש את החברות הגדולות שמפרסמות אצלם באתר כבר בעמוד הראשי או במיילים שאתם מקבלים כשאתם נרשמים לסוכן חכם לחיפוש משרות. 

וכך  לוחות דרושים מאפשרים לכם לעקוב אחרי סבבי גיוסים, כאשר אתם רואים פתאום הצפה של נושא - דרושים רכבת ישראל במגוון משרות בכל המיילים שאתם מקבלים, ניתן להניח שרכבת ישראל עורכת עכשיו גיוס לשורותיה, זה קורה בתדירות מסויימת כי הארגונים הגדולים לרוב מגייסים בו זמנית למספר תפקידים. 

 


 

בנוסף אולי תרצו לקרוא על איך מחפשים עבודה בלוחות דרושים ועל איך כותבים קורות חיים.  

 

 

 

מאמרים מרכזיים – לוחות דרושים

עבודה זמנית בלוחות דרושים

עבודה זמנית בלוחות דרושים

עבודה זמנית בלוחות דרושים, איך למצוא, לסנן ולבחור את המשרה הטובה ביותר! עבודה זמנית קבועה או עבודה זמנית בשביל להרוויח - איך ומתי לחפש בלוחות דרושים.

דרושים מלצרים

דרושים מלצרים

משרות מלצרות - כל מה שצריך לדעת, איפה מחפשים ועל מה חשוב להקפיד כשמדברים עם הבוס.

חיפוש עבודה בצפון

חיפוש עבודה בצפון

מחפשים עבודה בצפון ולא יודעים איך?המאמר הבא יסקור את אפשרויות התעסוקה העיקריות בצפון הארץ וינסה להציע כמה שיותר דרכים לייעל את חיפוש העבודה שלכם.

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – לוחות דרושים

האם בשביל למצוא עבודה חייבים להשתמש בלוח דרושים בתשלום?

תשובה:   בשביל למצוא עבודה לא חייבים להשתמש בלוח...

לכמה לוחות דרושים צריך להרשם בשביל למצוא עבודה?

תשובה:  כאשר אתם מחפשים עבודה אין צורך להרשם ליותר...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו