אומרים שיש מגוון רחב של עבודות לחיילים משוחררים – אז איך מוצאים אותן?

 

 

 

 

 

 

השתחררתם מהצבא - מזל טוב! ומה עושים עכשיו? בהנחה שפתרתם את דילמת הטיול הגדול לעומת תחילת קריירה מקצועית לטובת התחלת הקריירה שלכם,עכשיו אתם צריכים למצוא עבודה ראשונה.ולמרות שכולם אומרים שיש הרבה מודעות דרושים לחיילים משוחררים לפעמים ממבט ראשון קשה למצוא אותן וקיים גם הקושי הפסיכולוגי של מעבר משירות צבאי לאזרחות וכתיבת קורות חיים בפעם הראשונה. אז ראשית הרשו לנו להמליץ על דרך ההתמודדות של פרה פרה עם הבעיה. בואו נחלק את מסלול שעוברים חיילים משוחררים בדרך לעבודה ראשונה למספר שלבים.

 

פורמט קורות חיים – איך תכתבו קורות חיים בפעם הראשונה

 

כאשר ניגשים למלאכת כתיבת קורות חיים בפעם הראשונה יש קושי מוכר של התמודדות עם הדף הלבן. ידוע הרי שאתם אמורים למלא את כל הדף בתמצות של כל הנסיון המקצועי שלכם עד כה, אבל לא ממש ברור לכם איך כמה עבודות ראשונות, שירות צבאי של מספר שנים ואולי עבודה מועדפת אמורים למלא דף שלם של קורות חיים ולהרשים את המעסיק הפוטנציאלי. אז קודם כל קיימים שירותים חינמיים שיצרו בשבילכם פורמט קורות חיים בסיסי ויאפשרו לכם להתמודד בקלות רבה יותר עם השלב החשוב הזה (למשל כתיבת קורות חיים חינם כאן). בנוסף אם אתם מרגישים שקובץ קורות חיים שקיבלתם מהשירות לא משקף אתכם מספיק – אל תפחדו לשנות, להוסיף או לפרט במקומות בהם אתם חשים שמדובר בנקודות החוזק שלכם.

 

ומומלץ לקרוא את הטקסטים שלנו על איך לכתוב קורות חיים וקורות חיים לדוגמא וניתן להיעזר במסמך קורות חיים לדוגמא חייל משוחרר שקיים באתר. 

 

   


אחרי שכבר יש לכם קורות חיים זה הזמן להתחיל לחפש עבודה בלוחות דרושים.אפשר לפני תחילת חיפוש עבודה להחליט האם אתם מחפשים עבודה מועדפת, משרה חלקית בזמן לימודים או עבודה לחיילים משוחררים שתהיה הצעד הראשון שלכם לכיוון קריירה מוצלחת.

 

 

עבודה מועדפת

 

חיילים משוחררים יכולים לבחור לעבוד בעבודה מועדפת, במספר מקומות שנבחרו על ידי המדינה ואם עובדים בהם במשך חצי שנה בתקופה של עד שנתיים מרגע השחרור, זכאים בנוסף למשכורת על העבודה גם למענק מיוחדניתן למצוא משרות שמתאימות לעבודה מועדפת קודם כל באתר של היחידה להכוונת חיילים משוחררים, בנוסף בקטגוריות המתאימות לכך בלוחות דרושים ולבסוף באתרים שהקדישו את עצמם לקיבוץ כל העבודות לחיילים משוחררים ובכללן עבודה מועדפת.

חשוב לזכור שהזכות לעבוד בעבודה מועדפת שמורה לכם במשך השנתיים הראשונות לשיחרור, ואתם לא חייבים לעבוד בה ברצף, ניתן קודם לטוס לטיול לחו"ל ואז לחזור ועדיין להספיק לעמוד במסגרת הזמן שנקבעה.
אם אתם מרגישים שאין לכם מספיק מידע אודות עבודה מועדפת העזרו במידע אודות דמי אבטלה לחיילים משוחררים ובאתר של המוסד לביטוח לאומי שמסביר אודות מענק לחייל משוחרר ואודות ההגבלות הקיימות על עבודות מועדפות לחיילים משוחררים.

 

דרושים חיילים משוחררים

 

החלטתם להתמקד בקריירה אבל אתם ללא נסיון, אין לכם הרבה ממליצים ואתם גם לא בטוחים איזה כיוון מקצועי לבחור. אל דאגה, רומא לא נבנתה ביום אחד וגם אתם לא צריכים לקבל את כל ההחלטות בקשר לחיפוש עבודה ביום אחד. אם יש לכם כיוון בקשר למקצוע בו תרצו לעסוק ואתם חשים חוסר בטחון בגלל חוסר נסיון, אז מומלץ להתחיל לחפש עבודות לחיילים משוחררים בתחום המבוקש שבו לא מבקשים נסיון. לרוב באתרי לוחות דרושים גדולים תהיה אחת מהקטגוריות הבאות (ולרוב יותר מאחת):
עבודה לחיילים משוחררים, עבודה לבוגרי ממר"ם/8200,עבודה ללא נסיון, עבודה מועדפת, משרות סטודנטים. בקטגוריות הללו כל המשרות יקחו בחשבון שאין לכם נסיון או שיש לכם ממש מעט נסיון ולכן אתם יכולים להגיש אליהן קורות חיים ללא חשש. בנוסף, באם אתם מעונינים במשרה באחד התחומים הבאים:מלצרות, ברמנים, דיילים מכירות, שירות לקוחות, אדמיניסטרציה, ומכירות - הרי שמדובר בתחומים שתמיד מחפשים בהם עובדים ולרוב ממש לא יתעקשו אתכם על נסיון קודם.
חשוב לזכור שגם אם תחום המכירות הוא לא הייעוד שלכם אבל  אתם מחפשים משרה בסלקום או חברת תקשורת אחרת הרי שמדובר בדרך טובה להכנס אל תוך החברה ובהמשך לגשת למכרזים פנימיים.

ובאותו נושא, אם עדיין לא החלטתם על כיוון בחיים ואתם רוצים רק לעבוד בשביל להרוויח כסף אז אז כל אותם תחומים של מלצרות, מכירות, שירות לקוחות, דיילי מכירות, הם תחומים שנוהגים לשלם משכורת טובה ולא להתעקש אתכם על התחייבות להרבה שנים, אז הם עשויים להיות הפתרון הנכון בשביל לבלות מספר חודשים במחשבות על קריירה עתידית או בהמתנה לתחילת הלימודים.

 

 

עוד מומלץ לעיין במאמרים שלנו בנושא חיפוש עבודה בלוחות דרושים, משרות סטודנטים ובחיפוש עבודה על פי אזורים בארץ: חיפוש עבודה בדרום וחיפוש עבודה בצפון.

 

 

אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו