ויזה לארה"ב לאנשי הייטק

ויזה לארה"ב לאנשי הייטק

 

 


 
 נכתב  על ידי פורטל איזיויזה- ויזה לארה"ב http://www.ezvisa.co.il
 
נשיא ארה"ב, ברק אובמה,  מעוניין לעודד יזמות הייטק במדינה – ע"י תכניות להרחבת מספר אשרות ויזה לארה"ב. 
 
לפני כשנה  אובמה חשף את התוכנית הנרחבת שלו לעידוד הגירת יזמים צעירים לארה"ב. בין היתר, הוא דיבר על הצורך לתת אשרת קבע ליזמים שיקימו חברות סטארט-אפ חדשות, ועל הצורך להגדיל את מספר אשרות העבודה אשר תעשיית הטכנולוגיה יכולה לתת לעובדים זרים. 
 
הצעת החוק החדשה נקראת Immigration Innovation Act. כיום, ממשלת ארצות הברית מגבילה את הכמות  של אשרות העבודה H-1B, או STEM, הזמינות לעובדים שאינם תושבי ארצות הברית, בעלי כישורים מיוחדים בתחומי הטכנולוגיה והמדע , ל-65 אלף אשרות בשנה. במסגרת ההצעה, מספר זה יוגדל ל-115 אלף אשרות באופן מידי ויוכל לגדול ל-300 אלף אשרות ויזה לארה"ב בהתאם לצרכי הכלכלה.
 
הוויזות מוגבלות לבעלי תואר מתקדם: 50% מן הוויזות יוקצו למומחים בתחומים של מדעי המחשב, 11% בתחום ההנדסה, 9% בתחום ההשכלה ו-7% בתחום הבריאות והביו-מד.
גורמים בתעשיית ההייטק האמריקאית מתלוננים מזה מספר שנים על מחסור בכוח אדם, ועלויות משמעותיות לעובד זר. 
יש כיום תכנית להקמתם של "מרכזי מגורים צפים" על ספינות ענק ליד חופי סן פרנסיסקו, שם יוכלו עובדים זרים לגור בחוקיות ולשוט למקומות העבודה שלהם בבוקר. לפי ההערכות, יש כיום כ-11 מיליון עובדים זרים לא מתועדים בארה"ב.
 

ויזה לארה"ב ליזמים זרים

 
בנוסף לכך, דיבר אובמה על סוג אשרת שהיה חדשה, ויזה קבועה לארה"ב, אשר תהיה מיועדת ליזמים אשר יקימו עסק חדש בארצות הברית: זאת כל עוד העסק יעסיק כמות מינימלית של עובדים ויגייס מקורות של מימון. "כיום, ישנם סטודנטים מבריקים רבים מכל ארצות העולם אשר יושבים בכיתות שלנו, באוניברסיטאות המובילות" אמר אובמה בנאומו.
התוכנית זכתה לתמיכה נרחבת מצד הקונגרס, מצד מושל קליפורניה ומצד תעשיית ההייטק (בעיקר מצד בכירים בגוגל, מיקרוסופט ונאסד"ק) - אבל תחום ההגירה לארצות הברית הוא נושא טעון ובעייתי. לפני כשנתיים, מספר חברי קונגרס ניסו להעביר הצעת חוק דומה, אך הסנאט דחה אותה. כעת, נראה כי אפילו מפלגת הרפובליקנים תומכת בהצעתו של אובמה. ג'ון מקיין, אשר התמודד מול אובמה מטעם הרפובליקנים בבחירות של 2008, הסכים עם התוכנית ואמר שהוא "אופטימי, אך בצורה זהירה".
 
אובמה, מצדו, מנסה לקדם את תעשיית ההייטק ורוח היזמות כבר מספר שנים, ולפני כשלוש שנים אף השיק תכנית כלל-ארצית בשם Startup America, לעידודם של יזמות ולימודי הנדסה בבתי הספר והאוניברסיטאות. 
 
הצעת החוק החדשה של אובמה מקדמת גם עקרון חשוב אחר שאובמה ציין בנאומו - שוויון לאוכלוסיית ההומוסקסואלים. כיום, בני זוג מאותו מין אינם רשאים לקבל אשרת שהיה – ויזה לארה"ב - עקב הצעת חוק מ-1996 הנקראת Defense of Marriage Act. הצעת החוק החדשה של אובמה משווה את התנאים.
 
 

 


 

 

מאמרים מרכזיים – לוחות דרושים

דרושים בדרום

דרושים בדרום

חיפוש עבודה בדרום - דרושים באילת,דרושים בירושלים, דרושים באשקלון ועוד..כל המקומות למצוא עבודה בדרום.

ויזה לארה"ב לאנשי הייטק

ויזה לאנשי הייטק

סקירה של השינויים האחרונים במדיניות ארה"ב בנושא הגירה וקבלת אשרות עבודה. הסבר על Immigration Innovation Act ושיפור הסיכויים של בעלי תארים מתקדמים לקבלת ויזה לארה"ב.

דרושים מלצרים

דרושים מלצרים

משרות מלצרות - כל מה שצריך לדעת, איפה מחפשים ועל מה חשוב להקפיד כשמדברים עם הבוס.

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – לוחות דרושים

איך מוצאים לוחות דרושים באינטרנט?

תשובה: יש הרבה מאוד לוחות דרושים באינטרנט וזה קל למדיי...

לכמה לוחות דרושים צריך להרשם בשביל למצוא עבודה?

תשובה:  כאשר אתם מחפשים עבודה אין צורך להרשם ליותר...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו