לוחות דרושים - חיפוש עבודה נכון באינטרנט

לוחות דרושים

המדריך השלם לחיפוש עבודה באינטרנט

 

 

 

 

 

 

 

בעבר יכולתם לעשות חיפוש עבודה רק בעזרת עיתונים ולוחות מודעות, אך בימינו רוב מודעות הדרושים הרציניות והמענינות ביותר נמצאות בלוחות הדרושים באינטרנט. אם עד היום לא ניסיתם לחפש עבודה בלוחות הדרושים המקוונים אז וויתרתם מראש על חלק גדול מלוחות הדרושים שזמינים לכם וזה חבל.
לוחות דרושים בצפון, לוחות דרושים למשרות ממשלתיות, לוחות דרושים לעבודה מהבית הם רק חלק קטן ממגוון לוחות הדרושים שניתן למצוא כיום באינטרנט ושמתאימים בדיוק למשרה שאתם מחפשים. לכל מקצוע יש את לוח הדרושים המתאים לו ולוחות הדרושים הגדולים כמו jobmaster,  Jobnet ,Alljobs ופורטל דרושים מכילים מגוון הצעות עבודה מכל התחומים. את לוחות הדרושים השונים מתפעלות חברות המעונינות לייצר את המפגש בין מעסיק למחפש עבודה בשביל הרווח הפרטי שלהן, אבל בעסקה הזאת כל הצדדים מרוויחים אם אתם יודעים איך לפעול בתבונה – המעסיקים נחשפים לאלפי מחפשי עבודה יום יום בלי לפרסם מודעות דרושים יקרות ומחפשי העבודה יכולים בקלות ובנוחות לעבור על עשרות משרות רלוונטיות ולשלוח את קורות החיים שלהם בלחיצת כפתור פשוטה.
אך לפני שאתם ממהרים לשלוח את קורות החיים שלכם לכל אתר שעולה בחיפוש של הערך "דרושים", כדאי שתזכרו שבגוגל של שנת 2014 יש הרבה מאוד משרות והזמן שלכם יקר, אז כדאי לברור מתוכן את אלו שבאמת יעזרו לכם למצוא עבודה ולא יבזבזו את הזמן שלכם.

איך לבחור בחוכמה את לוח הדרושים דרכו תערכו את חיפוש העבודה?

 •  הגשת קורות חיים בתשלום: יש אתרים אשר נוהגים לגבות סכומי כסף לא גדולים ממחפשי העבודה תמורת הזכות לשלוח קורות חיים למשרות המתפרסמות באתר. זוהי פרקטיקה מוכרת ואין צורך להרתע ממנה אך רצוי לבדוק האם יש  הרבה משרות באתר בתחום שאתם מחפשים בו והאם אתם יכולים לקבל את אותן המשרות באתר אחר שאינו דורש תשלום תמורת שירותיו. עם זאת חשוב לזכור, זה שיש אתרים לגיטימיים אשר בנויים על מודל שגובה כסף ממחפשי  העבודה אינו אומר שחסרים נוכלים בתחום שיבטיחו לכם את משרת חלומותיכם אם רק תפרדו מכמה שקלים. חשוב לבדוק, מי עומד מאחורי לוח הדרושים ומה בדיוק טיב השירות שעבורו אתם מתבקשים לשלם – האם אתם יכולים  להמנע מכך ואם לא, חשוב לוודא שעמוד התשלום הוא עמוד מוצפן שמגן על הפרטים שלכם.
   
 •  מאגר המשרות באתר: לוחות דרושים רבים מתגאים בכך שיש להם אלפי משרות המתעדכנות על בסיס יומיומי ואולי זה באמת כך, אבל כל אותן אלפי משרות אינן בהכרח רלוונטיות לכם. לפני שאתם נרשמים לאתר, בדקו במאגר  המשרות באתר שיש לכם נגישות אליהן, האם יש משרות שמתאימות לחיפוש העבודה שלכם, אם כן המשיכו ואם לא, אז מה הטעם להרשם לאתר?
   
 • סוכן משרות חכם: אתרים רבים מציעים את שירותיו של סוכן משרות שישלח לכם משרות לדואר האלקטרוני על פי קריטריונים שהגדרתם. זהו שירות נוח שעוזר לייעל את ניהול הזמנים שלכם, לכן מומלץ להרשם לסוכנים החכמים ולתת להם להביא את המשרות המתאימות אליכם. אנחנו ממליצים להגדיר סוכן חכם בכל לוח דרושים אליו תרשמו, אחרת האם באמת תוכלו להכנס כל יום לאתר ולבדוק את מאות המשרות שמתעדכנות בשביל לסנן את המשרות שמתאימות לכם? הזמן שלכם, גם כשאתם מובטלים שווה כסף, אז דאגו לנצל אותו ביעילות.
   
 •  לוח הדרושים שלכם בפייסבוק : אם נח לכם להתעדכן במשרות חמות ברשתות החברתיות כמו פייסבוק, בדקו שהאתר אליו אתם נרשמים מחזיק גם דף פייסבוק לחיפוש עבודה שבו תוכלו לראות את הצעות העבודה שלוח הדרושים מפרסם.


בשביל להשיג תוצאות טובות ולמצוא עבודה שמתאימה לכם במהירות עליכם להקפיד לגשת גם לנושא לוחות דרושים בחוכמה ועם הכנה מוקדמת, כך שלא תבזבזו את הזמן שלכם כל פעם שתרצו להגיש קורות חיים למשרה חדשה. לוחות הדרושים מתאימים את עצמם לדרישות המעסיקים ולכן בתחומים שונים תתבקשו לענות על שאלות בנוגע לנסיון הרלוונטי לעבודה, להציג מסמכים שונים או לקשר לרשימת ממליצים.

  
 

 

 

דרישות נפוצות בעת הגשת קורות חיים למשרות חדשות בלוח הדרושים:

 • קורות חיים – עליכם לשכתב את קורות החיים שלכם כל פעם שאתם מחפשים עבודה, ללא קשר לפרק הזמן שעבר מאז הפעם הקודמת. כדאי לקרוא מספר מאמרים שמסבירים איך לכתוב קורות חיים מנצחים ולשדרג את קורות החיים שלכם בהתאם.
   

 • מכתב מקדים – לוחות הדרושים מאפשרים לכם לפני משלוח קורות חיים למשרה שבחרתם לצרף מכתב מקדים, אל תוותרו על האפשרות הזאת כי מכתב מקדים עשוי להיות ההבדל בין דחיה לקבלה.
   

 • ציפיות שכר – מעסיקים רבים מבקשים לדעת מה ציפיות השכר שלכם במעמד הגשת קורות החיים, אל תתנו לשאלה הזאת לתפוס אתכם לא מוכנים, תתעדכנו בטבלת שכר עדכנית וגבשו לעצמכם יעדי מינימום ומקסימום שבטווח שלהם תהיו מוכנים לקבל את הצעת העבודה.
   
 • תיק עבודות – אם אתם מחפשים עבודה בתחום שבו נהוג להציג תיק עבודות או טקסטים לדוגמא, וודאו כי תיק העבודות שלכם מאורגן וכי יש לכם את הטקסטים המוצלחים ביותר שכתבתם בהישג יד. עידכון של תיק עבודות היא מטלה שגוזלת זמן ולכן כדאי לבצע אותה פעם אחת בתחילת חיפוש העבודה ואז אם יש משרה הדורשת הכנת עבודה מקדימה – רק לצרף אותה לתיק העבודות המוכן.   
 
 

מאמרים מרכזיים – לוחות דרושים

עבודה זמנית בלוחות דרושים

עבודה זמנית בלוחות דרושים

עבודה זמנית בלוחות דרושים, איך למצוא, לסנן ולבחור את המשרה הטובה ביותר! עבודה זמנית קבועה או עבודה זמנית בשביל להרוויח - איך ומתי לחפש בלוחות דרושים.

משרות ממשלתיות בלוחות דרושים

משרות ממשלתיות בלוחות דרושים

כל מה שצריך לדעת כשרוצים להתקבל לעבודה בחברת החשמל, טיפים ועצות לחיפוש נכון של משרות ממשלתיות.

לוחות דרושים לחיילים משוחררים

משרות לחיילים משוחררים - איך מוצאים אותן?האם כדאי לבחור בעבודה מועדפת ואיך כותבים קורות חיים בפעם הראשונה? כל המידע הדרוש לחיילים משוחררים לחיפוש עבודה מוצלח.

חיפוש עבודה בצפון

חיפוש עבודה בצפון

מחפשים עבודה בצפון ולא יודעים איך?המאמר הבא יסקור את אפשרויות התעסוקה העיקריות בצפון הארץ וינסה להציע כמה שיותר דרכים לייעל את חיפוש העבודה שלכם.

דרושים מלצרים

דרושים מלצרים

משרות מלצרות - כל מה שצריך לדעת, איפה מחפשים ועל מה חשוב להקפיד כשמדברים עם הבוס.

דרושים ברשתות חברתיות

לוחות דרושים ברשתות חברתיות

רוצים לשמוע על משרות חדשות לפני כולם? רוצים שחברים יעזרו למצוא לכם תפקיד בחברה שלהם? קראו את המדריך שלנו לחיפוש עבודה ברשתות חברתיות ואל תשכחו לפתוח פרופיל בלינקדאין ובפייסבוק!

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – לוחות דרושים

איך מוצאים לוחות דרושים באינטרנט?

תשובה: יש הרבה מאוד לוחות דרושים באינטרנט וזה קל למדיי...

כמה קורות חיים צריך לשלוח ביום בשביל למצוא עבודה?

תשובה:  בשביל למצוא עבודה צריך לשלוח כל יום קורות...

האם בשביל למצוא עבודה חייבים להשתמש בלוח דרושים בתשלום?

תשובה:   בשביל למצוא עבודה לא חייבים להשתמש בלוח...

לכמה לוחות דרושים צריך להרשם בשביל למצוא עבודה?

תשובה:  כאשר אתם מחפשים עבודה אין צורך להרשם ליותר...

האם אני יכול למצוא עבודה בקופת חולים בלוחות דרושים?

תשובה:  כן, לוחות דרושים גדולים מכילים בתוכם משרות...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו