שאלות ותשובות – כתיבת קורות חיים

כתיבת קורות חיים
האם כדאי לשלם לחברת כתיבת קורות חיים לשכתוב קורות החיים שלי?
איך מתחילים לרשום קורות חיים?
איך מכינים קורות חיים שיפילו אנשים מהרגליים?
כיצד כותבים קורות חיים מצויינים?
איך עושים קורות חיים אפקטיבים במהירות?
איך רושמים קורות חיים?
כמה עמודים צריכים להיות בקורות חיים טובים?
אילו פרטים כדאי או אפשר להסתיר בקורות חיים?
אני חייל משוחרר מקבע ארוך שנים, היכן לרשום בקורות החיים את השירות הצבאי?
איך בונים קורות חיים למשרה?

האם כדאי לשלם לחברת כתיבת קורות חיים לשכתוב קורות החיים שלי?

האם כדאי ללכת לרופא שיניים או שזה יעבור לבד? לפעמים עובר לבד ולפעמים חשוב לקחת מומחה. בדומה לדוגמה הזו, אם אתם סבורים כי קורות החיים שלכם נראים טוב וקיבלתם פידבקים טובים, זימונים לראיונות עבודה וכו', אולי לא נחוץ להיוועץ במומחה. יחד עם זאת, אם אתם צריכים קורות חיים באנגלית (המצריכים הבנת תרבות אחרת) או ניגשים לעבודה חשובה שאי אפשר לטעות בתהליך, שווה לשלם כמה מאות שקלים, כדי למקסם את הסיכויים שלכם.

 

לראש הדף

איך מתחילים לרשום קורות חיים?

קורות חיים כדאי ראשית להתחיל ברשימה של התכונות החיוביות שלכם הוידע המקצועי שלכם. ולאחר מכן, להתאים את היכולות שלכם למשרה המבוקשת. להרחבה בנושא, קראו המאמר על איך להכין קורות חיים

לראש הדף

איך מכינים קורות חיים שיפילו אנשים מהרגליים?

באמת איך מכינים קורות חיים מפילים? למעשה קורות חיים לרוב לא מפילים אנשים מיושבם שכן קורות חיים הינם מסמך די סטנדרטי שלא לומר יבש.

בכדי להפיל אנשים מהכיסא, או בכדי לעורר בהם אמוציות ואהדה אליכם, השתמשו במכתב מקדים. מכתב מקדים לקורות חיים יאפשר לכם לכתוב את כל הדברים שלא בולטים בדף קורות החיים שלכם ולעורר את תשומת לב הקורא.

גם לקורות חיים מוצלחים יש כללים ואתם מוזמנים לקרוא אותם במאמר איך לכתוב קורות חיים

לראש הדף

כיצד כותבים קורות חיים מצויינים?

בכדי לכתוב קורות חיים מצויינים, כדאי שיהיו לכם חיים מצויינים!

אם נראה לכם שזה מוזר, פשוט חשבו על כך לרגע: קורות החיים הטובים ביותר הם של אנשים שהצליחו בחיים והספיקו הרבה, אך גם של אנשים שצברו יכולות ונסיון הרלוונטים למקום העבודה.

אם אתם מחפשים עבודה כעת, ואין לכם בקורות החיים את השורה החשוב כל כך על נסיון במחשבים, נצלו את הזמן והשלימו פערים וכך תוכלו להוסיף לדף קורות החיים שלכם נסיון רלוונטי בתוכנות אופיס וחלונות.

אם השליטה שלכם באנגלית בינונית, שפרו אותה. אם קורות החיים שלכם דלים בנסיון, התנדבו לאחת מהעמותות הרבות בארץ וצברו נסיון תעסוקתי הרלונטי גם בעולם העסקי, והוסיפו נסיון זה לדף קורות החיים שלכם (וגם תיהנו מהילה של "אנשים טובים" המתנדבים).

לאחר שתעשו כל אלו, הביטו במאמרים הרבים שלנו בנוגע בנושא קורות חיים, יהיה לכם קל לכתוב על החיים שלכם

לראש הדף

איך עושים קורות חיים אפקטיבים במהירות?

אמנם החיפזון מן השטן, אך בהחלט אפשרות לעשות קורות חיים אפקטיבים במהירות.

אם אין לכם פנאי לקרוא את המאמרים הרבים שלנו בנושא כתיבת קורות חיים, אנו ננליצים לכם פשוט להוריד תבנית קורות חיים מהמאמר דוגמא לקורות חיים. את תבנית הוורד ניתן לשמור במחשב ולהכניס פנימה במהירות את פרטיכים לתוך השדות שנבנו מראש. כך עושים היום קורות חיים :)

לראש הדף

איך רושמים קורות חיים?

לשאלה איך רושמים קורות חיים, יש תשובה מצחיקה אך נכונה: לאט ובזהירות...

ראשית יש לחשוב על תבנית קורות החיים שלכם, לאחר מכן יש לכתוב את החוזקות והחולשות שלכם וכיצד תרצו להציג אותן, לבסוף יש להשתמש ב פורמט קורות חיים מקובל כדי שקורות החיים יהיו הולמים. מומלץ להוסיף גם מכתב מקדים לקורות חיים

לראש הדף

כמה עמודים צריכים להיות בקורות חיים טובים?

קורות החיים האידיאלים הם בני עמוד אחד. יחד עם זאת, אם יש לכם באמת הרבה מה לספר וכל מה שאתם מרגישים שתשמיטו עשוי לפגוע בסיכויי קבלתכם (רמז: העובדה שבתיכון הייתם מלכי הנשף לא רלוונטית לרוב התפקידים במשק), אזי גם שני עמודים הינם סבירים. היתרון בעמוד אחד הוא שניתן במבט אחד לראות את כל מה שעשיתם, וגם זה מה שמקובל. אבל שוב: גם שני עמודים, זה בסדר.

לראש הדף

אילו פרטים כדאי או אפשר להסתיר בקורות חיים?

יש פרטים שאינם חובה להצגה בקורות חיים, גם אם הדבר מקובל.

ארץ לידה ושנת עליה - אם אתם חוששים שארץ הלידה ושנת העליה יפגעו בכם (למשל עליתם לארץ לא מזמן), אפשר להשמיט פרט זה. יחד עם זאת אם השם שלכם הוא שם זר בולט, סביר שישאלו אתכם על כך ודווקא הצגה של שנת עלייה מוקדמת, יכולה להרגיע חששות שאינכם מכירים את הארץ הייטב (אם אכן כך הדבר).

תעודת זהות ומצב משפחתי - תעודת זהות לרוב כלל אינה נחוצה. מצב משפחתי לשיקול דעתכם. אף אחד לא יביט בכם בעין צרה אם אתם גרושים או הורים לילדים, אלא אם כן אתם מגישים מועמדות לרבנות האורתודוכסית או למשמרות הצניעות.

תאריך לידה - קיים פחד בקרב מעסיקים מהעסקת אנשים מבוגרים (שהינו משולל יסוד במרבית המקרים). אתם לא חייבים להציג שנת לידה אם אתם חושבים שזה יפגע בכם, אך היעדר תאריך לידה בדף קורות החיים, "צועק" את החשש שלכם ולכן יש בכך חיסרון מסוים.

מקומות עבודה בהם עבדתם זמן מועט

תארים והכשרות שלא סיימתם  וכדומה

לראש הדף

אני חייל משוחרר מקבע ארוך שנים, היכן לרשום בקורות החיים את השירות הצבאי?

אם שירתתם שנים ארוכות בצה"ל, אתם יכולים להפריד בין השירות הסדיר לבין השירות בקבע. את השירות הסדיר ציינו בפסקה אחת, ואת השירות בקבע ציינו תחת "נסיון מקצועי או עבודות קודמות". כמובן ששנת קבע אחת לא מצדיקה הפרדה כזו וגם ניתן לאחד את השירות הסדיר והצבאי תחת "נסיון מקצועי" ללא הפרדה, אם שירות הקבע היה ארוך והמשך ישיר של השירות הסדיר

לראש הדף

איך בונים קורות חיים למשרה?

לבנות קורות חיים למשרה מסוימת זו האומנות האמיתית. להבדיל משאר המועמדים אשר בונים קורות חיים כלליים ושולחים אותם לכל המשרות השונות מי ששואל את עצמו איך לבנות קורות חיים למשרה מסוימת, "ייקח את הקופה". הרעיון הוא לזהות את הכישורים והנסיון הנדרשים למשרה מסוימת ולפיהם להתאים את קורות החיים שלכם, אם למשל מחפשים נסיון בניהול עובדים, ציינו שניהלתם אנשים בצה"ל ואפילו בצופים אם אין לכם נסיון רלוונטי יותר, זה ייתן לכם נקודת זינוק טובה יותר. למידע נוסף על בניית קורות חיים נכונה, קראו הכנת קורות חיים

לראש הדף
 
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו