שליחת קורות חיים נכונה

שליחת קורות חיים נכונה

שליחת קורות חיים והדרך לקבלת פידבק מן המעסיק

 

קורות החיים שלכם הם "המפגש הראשון" של המעסיק עמכם. הרושם הראשוני נשאר, גם ללא הנוכחות הפיזית שלכם במקום. במידה וקורות החיים מרשימים, תזומנו לראיון עבודה, במידה ולא, מעטים המקרים בהם יידעו אתכם על כך.
מעסיק אחד מקבל על כל משרה מאות קורות חיים. מעטים מקורות החיים מקבלים תשומת לב בזמן הקריאה. מסיבה זו חשוב כי קורות חיים יהיו בולטים ואיכותיים. ברור לנו כי הדרך לנסח מסמך קורות חיים בצורה מקצועית היא לא קלה. לשם כך הקימו אתרים דוגמת  AllJobs מחלקת כתיבה מקצועית של קורות חיים. המחלקה מורכבת מיועצות תעסוקתיות לכתיבת קורות חיים שמגיעות עם ניסיון וידע עצום בכתיבת קורות חיים שיווקים וטובים.
אם אין בידכם כלל קורות חיים, תוכלו למצוא אצלם אשף כתיבת קורות חיים בחינם.
במידה ויש ברשותכם קורות חיים כתובים, להלן מספר טיפים כיצד לנסח ולסגנן אותם באופן שיהיה אפקטיבי וישיג תוצאות:
מיקוד – יש לכתוב קורות חיים כך שיהיו ממוקדים לאופי המשרה בה אתם מעוניינים ושיתאימו לדרישות התפקיד שפורסם. חשוב להבליט ניסיון וידע רלוונטי למשרה.
קטגוריות – קורות חיים צריכים להיות מחולקים לקטגוריות שיכללו : פרטים אישיים, ניסיון תעסוקתי, השכלה, שירות צבאי, ידע ביישומי מחשב ושפות. חשוב לסדר את הקטגוריות על פי מה שנראה שהכי יקדם אתכם לתפקיד.
עמוד אחד – מעסיקים לא קוראים מעבר לדף אחד של קורות חיים. רצוי לא לציין תפקידים בעלי טווח קצר מידי בניסיון התעסוקתי, או תפקידים מלפני עשרות שנים. במידה ועדיין נותר בידכם יותר מעמוד אחד, הקפידו כי בעמוד הראשון יופיע המידע המשמעותי.
מילות מפתח – במקומות עבודה רבים ישנה מערכת טכנולוגית המסננת קורות חיים. לכן יש חשיבות לציין מילות מפתח בקורות חיים הרלוונטיות לאופי המשרה. לדוג': למשרת אדמיניסטרציה יש לציין: “שליטה בתכנות אופיס", לתפקיד מנהל רכש בחו"ל יש לציין: “אנגלית ברמת שפת אם וכו'.
ציון מותגים – כדאי לציין שמות של חברות מוכרות ומרכזיות בתחומן, במידה ועבדתם בהם. זה ייצור רושם על מעסיקים שיתרשמו רק בשל העובדה שעבדתם בחברה עם מוניטין חיובי.
במידה ויש לכם שאלות נוספות בכתיבת קורות חיים, אתם מוזמנים להיכנס לעמוד של AllJobs בפייסבוק. שם יש מומחים לכתיבה ועונים על שאלות.
 
קרא עוד על חשיבותו של מכתב המלצה ועל אופן תשלום דמי אבטלה

 

 

מאמרים מרכזיים – כתיבת קורות חיים

דוגמת מסמך קורות חיים

קורות חיים לעורך דין, קורות חיים משפטים

אם אתם צריכים קורות חיים של עורכי דין, או דוגמאות קורות חיים למשפטים, זהו מסמך מצוין עבורכם.

קורות חיים למשרת מנהל מכירות

דוגמא לקורות חיים למנהל מכירות

אם אתם מחפשים עבודה כמנהל מכירות ורוצים לשפר את קורות החיים עם כמה טיפים מנצחים - המאמר הזה הוא בשבילכם! כולל דוגמא לקורות חיים של מנהל מכירות.

לוחות דרושים

לוחות דרושים באינטרנט

סקירה מלאה של אתרי הלוחות המובילים בישראל, אתרים בתשלום ואתרים חינמיים

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – כתיבת קורות חיים

אני חייל משוחרר מקבע ארוך שנים, היכן לרשום בקורות החיים את השירות הצבאי?

תשובה: אם שירתתם שנים ארוכות בצה"ל, אתם יכולים להפריד...

איך בונים קורות חיים למשרה?

תשובה: לבנות קורות חיים למשרה מסוימת זו האומנות האמיתית....

אילו פרטים כדאי או אפשר להסתיר בקורות חיים?

תשובה: יש פרטים שאינם חובה להצגה בקורות חיים, גם אם הדבר...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו