קורות חיים ומיתוג אישי


מיתוג אישי בשלב כתיבת קורות חיים הוא חשוב מאין כמותו. באמצעות מיתוג אישי תוכלו להגיע ראשונים למשרה הנכספת ולשווק את עצמכם כמובילים בתחום. כך תבלטו על פני מועמדים אחרים.
קורות החיים הם המפגש הראשוני של המעסיק אתכם. בקורות החיים חשוב לדעת כיצד לפרט נכון את השכלתכם והנסיון התעסוקתי ובאיזה סדר יופיעו הדברים. יחד עם זאת, אתם לצד מידע רלוונטי אתם עשויים להוסיף גם מידע לא רלוונטי. לכן, בקורות חיים ישנה חשיבות להבעה עצמית שלכם שתבוא בצורה ייחודית. אתם יכולים להביא בקורות חיים מקום לביטוי המיתוג שלכם כמובילים ומומחים בתחום שלכם.
כיצד עושים זאת?

שימוש בהגדרות מקוריות לתפקידים שלכם

בפירוט המיומנויות והכישורים שלכם, אל תיחפזו להיצמד להגדרות בסיסיות המקובלות במקומות העבודה שלכם. “אחראי ייזום וחדשנות" למשל, נשמע הרבה יותר מסקרן ומעורר עניין מ: “ראש צוות פיתוח בהייטק". "מנהלת משרד" היא עוד הגדרה סטנדרטית ל: "מנהלת תהליכי אדמיניסטרציה". כמו ספר שקורא לעצמו "מעצב שיער", כך ניתן לשנות את הגדרות התפקיד ליותר מעניינות.

נתינת מידע רלוונטי שאינו בהכרח סטנדרטי

השכלה, ניסיון תעסוקתי והישגים מיוחדים בתחום המקצועי הם רלוונטיים תמיד. מעבר לכך, חשוב לספק מידע שמייחד אתכם מאחרים.
בעבר הכרתי מנכ"ל של חברת הייטק גדולה, בגיל 50 הוא שאף להתקדם ולהמשיך הלאה למשרת "נשיא חברת הייטק" אחרת. הוא סיפר כי יש לו בעיה: למרות התואר MBA מאוניברסיטה ידועה, ניסיון מקצועי מרשים, ניהול חברה מצליחה ועובדת היותו יושב בשני דירקטוריונים, הוא מתקשה להתחרות מול רבים אחרים כמוהו על התפקיד.
שוחחנו עוד קצת והסתבר שהוא היה לקראת ריצת המרתון הראשונה בחייו באותה תקופה. אמרתי לו כי בכך הוא מיוחד וכדאי שיציין זאת בקורות החיים. הסברתי לו כי חבר הנאמנים שיבחן את מועמדותו לתפקיד נשיא חברה, יתפעל מהנחישות והדבקות שלו במטרה לקראת ריצת המרתון. מעבר לכך, הסברתי לו כי יזכרו אותו לא בשל התואר שיש בידיו, אלא כזה שרץ מרתון.
לא רק ריצת מרתון יכולה לגרום לכם להיזכר, גם דברים יומיומיים כגון: פרוייקט מיוחד ומרשים שעשיתם עשוי לעשות את העבודה. תוכלו גם לציין תפקידי התנדבות שביצעתם, ייצוג החברה שלכם בהליך מקצועי כלשהו ועוד.
 
מיתוג אישי הוא חלק ממה שאתם. עליכם רק להוציאו לאור בצורה מעניינת ובכלים המתאימים.
 

קראו עוד שליחת קורות חיים 

 

 

אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו