איך לכתוב קורות חיים מנצחים

איך לכתוב קורות חיים

איך לכתוב קורות חיים מנצחים!

 

איך תכתבו קורות חיים שיפילו את מי שיקרא אותם מהרגליים ויביאו אתכם לערימת "הזמן לראיון" ולא לפח הגריסה? הכנת קורות חיים מתחלקת לשני חלקים: הכנת החיים, הכנת הכתיבה. זה אולי נשמע מוזר, אבל אחד הדברים הכי טובים שאתם יכולים לעשות בכדי שקורות החיים שלכם ייראו טוב, הוא לחיות נכון: לעבוד במקומות הנכונים, להשיג תפקידים טובים ואז יהיה קל לכתוב את סיפור החיים שלכם היטב בדף קורות החיים.
באתר זה נלמד אתכם לא רק כיצד לכתוב מבנה קורות חיים נכון ואיך להבליט את התכונות החיוביות ולתארן, אלא גם נסביר לכם כיצד לבחור לעצמכם חיים שיהיה קל לספר עליהם (ולא, לא מאוחר מדי).
 
  

מבנה קורות חיים

מבנה מסמך קורות חיים בנוי מכמה חלקים קבועים. נסקור כמה מהם, להרחבה בנושא קראו המאמר פורמט קורות חיים המרחיב על המבנה הרצוי או עברו ישר למערכת כתיבת קורות חיים מקצועיים בחינם
 
פרטים אישיים
שם:
תאריך לידה:
ארץ לידה:
תאריך עלייה לארץ:
קשר:
מצב משפחתי:
 
השכלה
שנת התחלה-שנת סיום     תואר/תעודה, מקום הלימודים.
 
עבודה וניסיון מקצועי
שנת התחלה-שנת סיום     מקום עבודה, תפקיד.
 
שרות צבאי
שנת התחלה-שנת סיום     יחידה או חייל, תפקיד, דרגה במילואים.
 
שליטה במחשבים
רמת שליטה ושמות התוכנות (שימו לב, לא כדאי להגזים ולרשום את קטלוג התוכנות המלא שאתם שולטים בו. בעיקר תוכנות מוכרות כמו חבילת אופיס (וורד, אקסל וכו) ותוכנות מקצועיות רלוונטיות דוגמת תוכנות סטטיסטיות או עיצוב.
 
שפות:
שפה ורמת שליטה
שונות
תחביבים, המלצות וכדומה
 

איך לכתוב דף נלווה לקורות חיים (מכתב מקדים) ומדוע זה חשוב

קורות חיים יכולים להיות מלווים במכתב מקדים (שכמובן מגיע קודם לקורות החיים). המכתב המקדים הוא המקום שבו אתם יכולים לדבר על עצמכם בגוף ראשון, לעורר אמפתיה בקרב הקורא את המכתב כמו גם את התחושה, שהינה סוף סוף מצא את המועמד שחיפש. במכתב מקדים אתם יכולים לכתוב שוב מסר שבדף קורות החיים טמון בין אלפי הפרטים, ולהציפו מעלה.
אמנם עדיין לא נהוג בארץ לכתוב מכתבים מקדימים, אך זו בדיוק הסיבה שאתם צריכים לנצל את ההזדמנות ולבלוט.
נסחו מכתב מקדים קצר בין עד חצי עמוד ובו כתבו לקורא קורות החיים שלכם מדוע המשרה נראית לכם מתאימה עבורכם ומה תוכלו לתת למקום העבודה.
להרחבה בנושא ולצפייה בדוגמאות, קראו המאמר מכתב מקדים לקורות חיים
 

כתיבת קורות חיים בהתאמה לתפקיד

כאשר אתם מגישים מועמדות למשרה מסוימת ראוי כי תזהו מהן התכונות והנסיון הנדרשים למשרה זו וכן מהן התכונות והנסיון שלכם הרלוונטים לתפקיד. זהו שלב ראשוני אשר תוצאותיו יהיו קורות חיים מותאמים למשרה, אשר מי שמביט בהם מקבל את התחושה מרוממת הרוח שהמועמד המושלם נמצא!
השאלות שאתם נדרשים לשאול את עצמכם הן מה רוצה מקום העבודה ממני ומה יש לי לתת למקום העבודה. לאחר מכן אתם צריכים להציף בדף קורות החיים את תכונות האופי שלכם והנסיון המקצועי שנראה לכם כי מחפשים במקום העבודה.
להרחבה, קראו המאמר הכנת קורות חיים
 

כתיבת קורות חיים באנגלית

כתבו קורות חיים באנגלית רק אם מקום העבודה ביקש זאת מכם. אחרת, אתם עלולים להיתפס כ"מנופחים" או פשוט קורות החיים שלכם עשויים ליפול לידי אדם שאינו בקיא באנגלית ולכן לא ידע להעריך את קישוריכם היטב.
לצפייה ב קורות חיים באנגלית לדוגמא
 

איך לכתוב קורות חיים? לכתוב את החיים זו התחלה

אולי זה נשמע לכם מוזר, מה זאת אומרת לכתוב את החיים. לכתוב את החיים משמעו שאתם יכולים לעצב את החיים שלכם כך שייראו טוב מבעד לדף קורות החיים (במקרה הזה ברור מה הביצה ומה התרנגולת). אם למדתם לדוקטורט, יהיה לכם קל יותר לרשום תואר דוקטור בקורות החיים וזה כמובן יסייע לכם לקבל עבודה, כך גם אם תעבדו במקום עבודה במשך מספר שנים, לא תצטרכו לנסות ולטשטש את זמני העבודה שלכם בקורות החיים שמעידים על חוסר יציבות בין מקומות עבודה.

אך מעבר לדברים המסובכים יותר כמו לבחור מקצוע לימודים או להתמיד במקומות עבודה, ישנם כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי שקורות החיים שלכם ייראו טוב:

 • התנדבו - התנדבו לעמותות במיוחד אם אתם מובטלים. כך תצברו נסיון הרלוונטי בשוק העבודה דוגמת שליטה בתוכנות מחשב. כמו כן, תוכלו להציג פן חיובי באופייכם בקורות החיים
 • לימדו - נצלו כל הזדמנות לצאת להכשרה מקצועית ולקבל תעודות הסמכה. אם אתם עובדים בארגון גדול, בקשו כי ישלחו אתכם לקורסים והשתלמויות מקצועיים שיכולים לסייע לכם גם להשיג את העבודה הבאה
 • פתחו יכולות - יכולותיכם יכולות להיות כישורי מחשב, שפות חדשות וכל כישור שייסיע לכם במציאת מקום עבודה. שפרו את האנגלית שלכם באמצעות ספרים וצפייה בתוכניות טלויזיה ללא תרגום, שפרו את יכולות המחשב שלכם באמצעות קריאת ספרי הדרכה וסיוע מהאח הצעיר- אשף המחשבים

לסיכום, לפני ששוברים את הראש כיצד ליצור קורות חיים מוצלחים, צרו לעצמכם חיים עשירים ומוצלחים, לכתוב אותם יהיה קל.

 

איך לכתוב קורות חיים שאף אחד לא יתקשר אליהם

לסיום, כדאי שתכירו את כל הטעויות שאתם יכולים לעשות בכדי שאיש לא יסתכל בקורות החיים שלכם...
במקום הראשון: לא לרשום דרך התקשרות. זה נשמע מצחיק, אבל פעמים רבות אנשים פשוט שוכחים לרשום את הדרך ליצור עימם קשר. לא ברור מאליו שהדף שהודפס בבוקר ובו קורות חיים מושלמים ללא מספר טלפון, יגרום לאיש משאבי האנוש לחפש בתיבת הדואל שלו ממי נשלחו קורות החיים. יש גם המציינים פרטי התקשרות במכתב המקדים שהולך לאיבוד ולא בדף קורות החיים עצמו, זו כמובן טעות.
טעויות נוספות שכדאי להימנע מהן:
  • משלוח אוטומטי של קורות חיים ללא התאמתן למשרה. בעידן של היום, זה קורה באופן טבעי שכן קל להגיש קורות חיים לעשרות משרות ביום. אך זכרו שלא הכמות אלא האיכות היא שמשחקת תפקיד. גם אם לא התאמתם את דף קורות החיים, נסו לפחות להתאים את המכתב המקדים לתפקיד ולחברה.
  • קובץ בעל שם המעיד על תאריך כתיבתו הישן ותאריך ישן בקורות החיים. אם שלחתם קורות חיים בקובץ CV_Moshe_02_2002.doc המעסיק הפוטנציאלי יבין שכבר שנים רבות אינכם בשוק העבודה עוד לפני שפתח את הקובץ... גם בתוך הקובץ, תאריך הוא מיותר ואם אתם מתעקשים ודאו כי הוא עדכני.
  • שגיעות קתיב. אין כמו שגיאות כתיב בכדי לשדר את המסר: אני חפפן, אני חסר סדר ואני לא רציני. גם אם זה לא נכון ופשוט מיהרתם מאוד, עדיף לא לשלוח קורות חיים לפני שבדקתם אותם עם בודק האיות של מעבד התמלילים ונתתם לאדם נוסף ורציני לעבור עליהם ולחפש שגיאות כתיב.
  • סיפוק מידע לא נחוץ – ובמקרה זה נכללים סיבות לעזיבת מקום העבודה (הבוס הכריח אותי לעשות לו קפה למרות שזה לא התפקיד שלי), תחביבים שאינם קשורים לתפקיד ועלולים להרים גבה (איסוף בובות בראץ), בעיות רפואיות וכדומה
  • עיצוב מוגזם – ריבוי פונטים (אחד מספיק) וגדלים (שניים מספיקים), שימוש בצבעים, הוספת תמונה (לא מקובל בארץ עדיין ועדיף לא לשלוח אם לא מבקשים), הוספת מסגרת או סמלים מיותרים J
  • הגזמה – ריבוי סופרלטיבים עצמיים (הצלתי את החברה מקריסה, הגדלתי לבדי את המכירות פי שלושה), ניפוח תפקידים (מנהל תחבורה בין איזורית, במקום "נהג מונית") 
    
   אם אתם מחפשים עבודה, כדאי לכם למקד מאמצים באתר אחד המרכז את כל המידע, דוגמת זה גם אם מבקשים כמה שקלים להרשמה, הרווח אם תמצאו משרה טובה לפני אחרים, בלתי ניתן להשוואה. בידקו עכשיו!

 

 

מאמרים מרכזיים – כתיבת קורות חיים

סדנא לחיפוש עבודה

סדנת חיפוש עבודה

אודות סדנת חיפוש עבודה, מה היא נותנת ולמה לצפות בסדנה

נוסח קורות חיים מדריך טיולים

נוסח קורות חיים לדוגמא מדריך טיולים

נוסח קורות חיים לדוגמא של מדריך טיולים, מסמך אשר ישמש לכם תבנית קורות חיים אם אתם מדריכי טיולים.

כתיבת קורות חיים לדוגמא

טופס קורות חיים לדוגמא חייל משוחרר

קורות חיים לחיילים משוחררים, בחרו במסמך זה מבין הדוגמאות לכתיבת קורות חיים אם אתם חיילים משוחררים.

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – כתיבת קורות חיים

אילו פרטים כדאי או אפשר להסתיר בקורות חיים?

תשובה: יש פרטים שאינם חובה להצגה בקורות חיים, גם אם הדבר...

איך מתחילים לרשום קורות חיים?

תשובה: קורות חיים כדאי ראשית להתחיל ברשימה של התכונות...

איך עושים קורות חיים אפקטיבים במהירות?

תשובה: אמנם החיפזון מן השטן, אך בהחלט אפשרות לעשות קורות...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו