תשלום דמי אבטלה

מאמר זה מסביר מה כולל תשלום דמי אבטלה ומי אינו זכאי לתשלום זה. בכדי לראות מהם דמי האבטלה להם אתם זכאים בהתאם למשכורתכם האחרונה, קראו המאמר חישוב ביטוח אבטלה

מה כולל תשלום דמי אבטלה?

תשלום דמי אבטלה כולל את התשלום החודשי עבור ימי האבטלה שהיו במהלך החודש (כל ימי החול שהוגדרו לחודש כימי אבטלה, ללא שבתות וחגים ולעיתים חלק מימי המחלה).
תשלום דמי אבטלה מגיע לאחר שנוכו ממנו מספר סכומים ובהם מס הכנסה, דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות. למעשה דמי האבטלה נחשבים כמשכורת לכל ענין, וכמו שניכו מכם סכומים מהמשכורת לטובת מסים שונים, כך גם עתה מנכים מכם סכומים בשיעורים דומים לטובת מס הכנסה, ביטוח לאומי וביטוח בריאות. רבים מתמרמרים על ניכויים אלו. ההתמרמרות הינה למעשה על כך שדמי האבטלה נמוכים מהמשכורת שהייתה לפני תקופת האבטלה ולרבים נראה כי יש חוסר צדק בלקיחת מסים נוספים עליה. למעשה הביטוח הלאומי נותן לכם תשלום דמי אבטלה מצד אחד ומצד שני מנכה לכם מתשלום דמי אבטלה זה מסים לעצמו – דמי ביטוח לאומי.

מתי לא זכאים לתשלום דמי אבטלה?

אם אתם מקבלים קצבאות שונות מהמוסד לביטוח לאומי, אתם לא זכאים תמיד לתשלום דמי אבטלה:

 

כיצד מחשבים את תשלום דמי האבטלה שמגיעים לי

 

דמי האבטלה שמגיעים לכם מורכבים מכמה פרמטרים:
בכדי להבין את הנוסחה המפורטת ולדעת במדויק מה יהיו דמי האבטלה שלכם בכל חודש, קראו המאמר חישוב דמי אבטלה
 
אם אתם מחפשים עבודה, כדאי לכם למקד מאמצים באתר אחד המרכז את כל המידע, דוגמת זה גם אם מבקשים כמה שקלים להרשמה, הרווח אם תמצאו משרה טובה לפני אחרים, בלתי ניתן להשוואה. בידקו עכשיו!
 
אם אתה לא עובד כעת, סביר כי ומגיע לך החזר ממס הכנסה- זהו החזר נטו המגיע לך עבור כל התקופות שבהן שילמת מס הכנסה גבוה למדינה. למד עוד על החזר מס הכנסה למובטלים
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו