התנדבות בדרך למציאת עבודה

מיכאל הוכשטדט ז"ל


מדוע אנשים מתנדבים?

מאת מיכאל הוכשטדט*
 
 
פעמים רבות אנו נתקלים בחברים ובבני משפחה אשר נעזרים באגודות ועמותות שונות המספקות שירותי רווחה, יעוץ וחינוך. לרוב, אנו נחשפים לפעילות החשובה של המתנדבים והעמותות ואנו מלאי התפעלות מהיקף הסיוע הניתן באמצעותם הן במגזר הציבורי והן במגזר השלישי (ארגונים ללא כוונות רווח).
לפעילות ההתנדבותית יש היבט נוסף שאשר לא תמיד חשופים לו ומכירים בחשיבותו. היבט זה מעסיק חוקרים רבים באוניברסיטה והוא קשור לזיהוי המניעים להתנדבות בעמותות והאגודות השונות.
 

התנדבות לשם סיוע עתידי במציאת עבודה

המחקרים מצביעים על כך שאנשים מחליטים להתנדב בין השאר בשל רצונם לתרום לחברה בה הם חיים, לעשות מעשה צדקה, להודות לעמותות שסייעו להם בעבר וכן על מנת להגביר את סיכוייהם למצא עבודה.
המניע האחרון הינו מניע יוצא דופן, לעומת יתר המניעים שהוזכרו. הוא מתייחס בעיקר לכך שישנם מתנדבים המעוניינים לזכות בהישגים בעקבות ההתנדבות.
 

אילו הישגים המתנדבים יכולים להשיג ובאיזו מידה הם יכולים לסייע במציאת עבודה?

בתקופת ההתנדבות, המתנדבים מפעילים שירותים משרדיים שונים כמו למשל פקידות, תיוק ונהול משרד. מתנדבים אחרים שייכים לצוות מועדונית לילדים, מועדון לגיל השלישי, תיקוני בית שונים, ספרייה ועוד. השתלבותם בתחומים אלו מעניקה להם במשך הזמן מיומנויות הזהות למיומנויות הדרושות לעובדים במשרדים, בחברות ובמפעלים. המתנדבים שרכשו נסיון מקצועי בעת התנדבותם, מתאימים יותר למציאת עבודה. יש לזכור כי העובדה שמדובר באנשים שתרמו לקהילה מהווה יתרון נוסף על פני מועמדים אחרים.
בעת הכנת קורות החיים יש לציין את מקום ההתנדבות ותיאור ההתנדבות.
 

ההתנדבות מועילה הן למקבל הסיוע והן למתנדב

 
לסיום,
ראינו כי ההתנדבות היא משמעותית למקבל הסיוע וגם למתנדב אשר מגיש אותה לזולתו. כאשר לא מצליחים למצוא עבודה, אחת האפשרויות היא למצוא מקום להתנדב בו ובכך לרכוש ידע ונסיון שקרוב לוודאי יתרמו למציאת עבודה.
 
בברכת שנה טובה ופרנסה בשפע
 
 

* המאמר פורסם במקור בעיתון המועצה האיזורית מטה יהודה ע"י מיכאל הוכשטדט ז"ל – עובד סוציאלי אשר הקדיש את חייו לסיוע לזולת, ובין השאר בסיוע מציאת תעסוקה.

מאמרים נוספים של מיכאל: 

השתלבות במעגל העבודה, התנדבות כגורם משמעותי במציאת עבודה

 

חיפוש ומציאת עבודה מהווים לעיתים מסע ואתגר. קורות חיים הכתובים בצורה טובה חשובים ביותר להצלחת המסע. קראו עוד כיצד לכתוב קורות חיים בהצלחה ובזמן החיפושים מומלץ לבחון את זכאותכם לקבלת דמי אבטלה.

 

 

 

מאמרים מרכזיים – דמי אבטלה

תוכנית ויסקונסין

תוכנית ויסקונסין

תוכנית ויסקונסין הינה תוכנית שנועדה להילחם באבטלה ומועתקת בישראל תחת השם "מסעד לעבודה". האם התוכנית מוצלחת או פוגעת? המאמר המקיף בנושא מתאר את התוכנית והשלכותיה

מיכאל הוכשטדט ז"ל

עסקים קטנים - דרך נוספת לתעסוקה

עסקים קטנים יכולים להיות הדרך שלכם למצוא תעסוקה לעצמכם ואולי בעתיד אף להעסיק אחרים, במקום לחפש עבודה כשכירים

לשכת התעסוקה, לשכת אבטלה

לשכת התעסוקה, לשכת עבודה

רשימה של כל לשכת תעסוקה בארץ לצורך קבלת דמי אבטלה בלשכה וכל צורך אחר. טלפונים, כתובות ודואר אלקטרוני של לשכת אבטלה בכל עיר. עדכנו אותנו אם הפרטים השתנו

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – דמי אבטלה

מהי תקופת הכשרה לקבלת דמי אבטלה?

תשובה: למעשה המונח הנכון איננו תקופת הכשרה אלא תקופת...

כמה ימים צריך לעבוד לפני בכדי לקבל דמי אבטלה?

תשובה: המוסד לביטוח לאומי דורש ממי שמבקש דמי אבטלה לעבוד...

מי מחליט מטעם ביטוח לאומי דמי אבטלה?

תשובה: דמי אבטלה נקבעים על ידי לשכת התעסוקה בהתאם לכללים...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו