דמי אבטלה לחיילים משוחררים

דמי אבטלה לחיילים משוחררים

 

דמי אבטלה לחיילים משוחררים

בעבר חיילים משוחררים ומתנדבים בשירות לאומי היו זכאים לדמי אבטלה, למרות שלכאורה לא עבדו בתקופה שלפני הפיכתם לאזרחים ולא "פוטרו" מעבודתם. זאת מאחר והמדינה ראתה בהיעדר התעסוקה של החיילים המשוחררים מצב שנכפה עליהם עקב השחרור ולא יוזמה מרצון שלהם. בשנת 2007 הורעו התנאים לקבלת דמי אבטלה לחיילים משוחררים וכיום נדרשת "תקופת אכשרה" (נסביר מייד למה הכוונה) בניגוד למה שנדרש מהם בעבר.
חיילים משוחררים רבים אינם מרגישים נוח לבקש דמי אבטלה, אך זוהי זכות שהגיוני לתבוע עבור מי ששירתו את מדינתם תקופה כה ארוכה.
בוגרי התנדבות בשירות לאומי הזכאים לדמי אבטלה הם אלו שסיימו 24 חודשי התנדבות בשירות לאומי לפחות.

  

חישוב דמי אבטלה לחייל משוחרר

 

חשוב כי תגיעו ללשכת התעסוקה ותבקשו דמי אבטלה בתוך השנה הראשונה לשחרור. התשלום היומי עבור דמי אבטלה הינו בהתאם לשכר שהיה לכם כחיילים והחל מ- 1.1.12 בכל מקרה לא פחות מ- 100 ₪ ליום. מספר ימי האבטלה בכל חודש משתנים בהתאם לכמות השבתות והחגים בחודש זה, אך מקובל לחשב באופן גס לפי 25 ימים. על כן, דמי אבטלה לחיילים משוחררים מגיעים לכל הפחות ל- 2,500 ₪ בחודש.

 

תקופת זכאות לדמי אבטלה לחיילים משוחררים

 

חיילים משוחררים ומתנדבים בשירות לאומי זכאים לתשלום דמי אבטלה במשך עד 70 יום.
זאת בניגוד לאזרחים אחרים אשר זכאים לקבל דמי אבטלה לתקופות ארוכות יותר הנמשכות לעיתים למעלה ממאה וחמישים ימים.
 

מהי תקופת אכשרה לחיילים משוחררים?

תקופת אכשרה הינה התקופה שבה אתם צריכים לעבוד לפני שהפכתם מובטלים, בכדי לקבל דמי אבטלה. חיילים משוחררים נדרשים לעבוד שישה חודשים מלאים (גם לא רצופים) במהלך השנה הראשונה לשחרור. אם עבדתם שישה חודשים ומעלה ולאחר מכן פוטרתם, עמדתם בתנאי של תקופת האכשרה ואתם זכאים לדמי אבטלה. אם עברה למעלה משנה מיום השחרור שלכם, אתם נדרשים לתקופת אכשרה ארוכה יותר (כמו שאר האזרחים במשק) שכוללת עבודה של לפחות שנה מתוך השנה וחצי האחרונות שלפני שהפכתם למובטלים.
 

קבלת דמי אבטלה כאשר עברה למעלה משנה מהשחרור

 

כאמור, אם עברה למעלה משנה ממועד השחרור, חיילים משוחררים ומתנדבים בשירות לאומי אינם נחשבים עוד חיילים משוחררים והם נדרשים לעמוד בתנאים לקבלת דמי אבטלה ככל מובטל. תנאים אלו כוללים עמידה במה שמוגדר כתקופת אכשרה, הגדרה כמובטלים והימצאות בטווח הגילאים המזכה בדמי אבטלה.
למידע נוסף על זכאות דמי אבטלה

 

דמי אבטלה לחיילים משוחררים המשתתפים בהכשרה מקצועית

 

לשכת התעסוקה עשויה להפנות אתכם כחיילים משוחררים להכשרות מקצועיות. הכשרות אלו נועדו לסייע לכם להשיג מקצוע ועשויות להימשך תקופה קצרה ועד מספר חודשים. מי שמשתתף בהכשרה מקצועית זכאי לדמי אבטלה מופחתים בגובה של 70% מדמי אבטלה שהוגדרו לחייל (70 ₪ ליום).

 

לסיכום, חיילים משוחררים נהנים מזכות לקבלת דמי אבטלה

 

לסיכום, אם אתה חייל משוחרר או אם את מתנדב בשירות לאומי שסיים 24 חודשי התנדבות ולאחר מכן עבדתם שישה חודשים לפחות ואז פוטרתם, זכותכם לקבל דמי אבטלה. נצלו זכות זאת בתחושה טובה של מי שתרמו למדינה וכעת, עד למציאת עבודה, זכאים לדמי אבטלה לחייל משוחרר ומתנדבת בשירות לאומי.
אגב, הטבה נוספת הקיימת לחיילים משוחררים הינה מציאת עבודה מועדפת וכמובן שקיימות הטבות רבות אחרות עליהין כדאי לשמוע במרכזי הכוונה לחיילים משוחררים.

 

אם אתם מחפשים עבודה, כדאי לכם להביט גם במאמר טופס קורות חיים לדוגמא של חייל משוחרר ובמאמר אודות חיפוש עבודה בלוחות דרושים לחיילים משוחררים 

 
בנוסף, כדאי לכם למקד מאמצים באתר אחד המרכז את כל המידע, דוגמת זה גם אם מבקשים כמה שקלים להרשמה, הרווח אם תמצאו משרה טובה לפני אחרים, בלתי ניתן להשוואה. בידקו עכשיו!

 

 

מאמרים מרכזיים – דמי אבטלה

חישוב דמי אבטלה

חישוב דמי אבטלה

כמה דמי אבטלה תקבלו בהתאם לשכר שהרווחתם, לשכר הממוצע ולגילכם. במאמר זה תמצאו נוסחת חישוב דמי אבטלה מפורטת.

מיכאל הוכשטדט ז"ל

ראיון עבודה - איך ניתן להתכונן לקראתו

כיצד להתכונן לראיון עבודה? גלו את החוזקות שלכם ודעו כיצד לספר אותם למעסיק הפוטנציאלי שלכם

תשלום דמי אבטלה

תשלום דמי אבטלה

כמה דמי אבטלה מקבלים, מה כלול בתשלום דמי אבטלה ומה לא כלול ומתי אינכם זכאים לתשלום דמי אבטלה.

לכל המאמרים >>

שאלות ותשובות – דמי אבטלה

מי זכאי לדמי אבטלה?

תשובה:  מי זכאי לדמי אבטלה? התשובה לשאלה זו מורכבת...

איפה חותמים אבטלה?

תשובה:   אבטלה חותמים בלשכת התעסוקה. לפני שמגיעים...

כיצד מגישים תביעה לדמי אבטלה?

תשובה:   תביעה לדמי אבטלה יש להגיש בסניפים של המוסד...

לכל השאלות והתשובות >>
אודות   |   יצירת קשר   |   מפת האתר   |   קישורים   |   תקנון   |   פרסמו אצלנו